Q&Hrej - Naše nejoblíbenější hry s upírskou tématikou
i Zdroj: Steam
Q&Hrej Článek Q&Hrej - Naše nejoblíbenější hry s upírskou tématikou

Q&Hrej - Naše nejoblíbenější hry s upírskou tématikou | Kapitola 3

Martin Synek David Plecháček Tadeáš Pepř Aleš Tihlařík Lukáš Černohorský Radek Raudenský

Martin Synek, David Plecháček, Tadeáš Pepř, Aleš Tihlařík, Lukáš Černohorský, Radek Raudenský

30. 5. 2022 15:15

Seznam kapitol

1. MARTIN SYNEK - SÉRIE, KTERÁ SKONČILA MOC BRZY 2. TADEÁŠ PEPŘ - VZPOMÍNKY NA SACRED 3. LUKÁŠ ČERNOHORSKÝ - KREV LEPŠÍ NEŽ VÍNO 4. ALEŠ TIHLAŘÍK - NA VÝLETĚ S HELSINGEM 5. RADEK RAUDENSKÝ - PRAŽSKÁ NOC 6. DAVID PLECHÁČEK - UPÍŘI SEVERU

S hrami plnými ostrých tesáků, krve a upírské tematiky obecně se poslední dobou roztrhl pytel. Hrami dlouhodobě spíše přehlížený motiv se vrátil se sérií Vampire: The Masquerade nebo obrovsky úspěšnou novotinou V Rising. V redakci jsme tedy po delší hibernaci obnovili formát Q&Hrej a zavzpomínali na naše nejoblíbenější hry s upíry. Paličku česneku s sebou!

Reklama
Reklama

LUKÁŠ - KREV LEPŠÍ NEŽ VÍNO

Dlouho jsem přemýšlel. Dlouho až předlouho, a už jsem měl skoro na jazyku, že klukům prostě řeknu, že jsem žádnou hru s upíry nehrál anebo si ji nepamatuju (a tudíž nemůže být ani oblíbená). Přitom rudý měsíc, temné mraky, vysoké věže, psí vytí a věčně hladoví netopýři jsou vlastně skoro ideální dovolená. To místo, kam vás vezme noblesní kočár, kde se sovy bojí houkat a kde stromy bez listí trousí pouze zvuk praskajícího dřeva. Miluju tuhle atmosféru, ačkoliv třeba filmový Van Helsing nepovažuji za kvalitní film. Vlastně nemohu uvěřit, že jsem v jedné větě napsal Van Hesling a slovo kvalitní. I když tam byl zápor. Každopádně jsem nikdy nehrál Legacy of Kain, ani Vampire: The Masquerade, takže jsem byl namydlený jako puberťák před maturitním plesem. Ale pak mě to trklo…

V líbezné zemi Toussaint někdo vraždí a nechává na místě hádanky

Tahle otázka nutně nemusí být o krvi. Může být třeba o víně. A co takhle o Víně a krvi? Totiž atmosféra vysokých věží s temnými uličkami protkanými měsíčním světlem tam skvěle zapadne. Ovšem taky bláznivě kýčovité výhledy na vinici a modré průzračné říčky. Nu co? Geralt si vyrazil na poslední výlet, díky pozvánce přímo od Hraběnky. V líbezné zemi Toussaint někdo vraždí a nechává na místě hádanky. Je tedy povolán známý lovec nestvůr, aby záhady rozluštil a vraha našel… a ideálně aby ho poslal pod kytičky. Nezbývá než si připít jednou Vlaštovkou, nabrousit meč a jdeme na to. 

Mně vlastně tohle rozšíření přišlo velmi sympatické. Příběh měl spád, a právě tajemných hradů, smrdutých kobek a upířích tesáků se v něm najde ažaž. A když se nad tím zamyslím, tak s ohledem na délku přídavku můžu bez výčitek říct, že O víně a krvi je jednoznačně má nejoblíbenější hra s upíří tématikou. I když jsem DLC rozehrával třikrát a dohrával pouze jednou, tak za ty upíří tesáky na konci ten zážitek opravdu stál. Na druhou stranu, sedm let starou hru mě jen utvrdilo v tom, že zestárla až moc rychle. Pohybovat se ve vnitřních prostorách je za trest a pohyb na koni po zkušenostech z Red Dead Redemption 2 bolí. A vlastně i ten soubojový systém po letech nedává ten fantastický pocit jako tenkrát. Zaklínač 3 ze seznamu her, co jsem kdy hrál, zestárl neuvěřitelně rychle. Jsem tak rád, že jsem se do něj nikdy nepustil podruhé. Ten první zážitek před sedmi lety byl totiž k nezaplacení. 

Přídavek s upíry mě bavil jen díky báječně napsanému světu, a parádní atmosféře právě s upíry. Navíc teď posloužil perfektně jako moje hra s upírskou tématikou. Žel bohu, kromě Revendrethu mě vlastně vůbec nic nepadlo. Kromě Residenta, který plynule přešel od zombíků, přes kytky až k vlko-cosi-dlakům. A i když jsem si Resident 8 náramně užil (však taky na Hrej najdete moji recenzi), tak pro mě tato série bude vždy primárně o maso požírajících nemrtvých, než krvi sajících dlouhánech. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz