Recenze Razer Huntsman V2, prémiové klávesnice za prémiovou cenu
Článek Recenze Razer Huntsman V2, prémiové klávesnice za prémiovou cenu

Recenze Razer Huntsman V2, prémiové klávesnice za prémiovou cenu | Kapitola 3

Radek Raudenský

Radek Raudenský

21. 11. 2021 22:33

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. SPÍNAČE 3. POUŽÍVÁNÍ, SOFTWARE, ZÁVĚR

Není vždy potřeba přinášet úplně nové produkty. Pokud vám něco dobře funguje, může se daný produkt pouze lehce vylepšovat a prodávat neustále. Jedním z takových úspěšných produktů je i klávesnice Huntsman, která vedle dalších řad mířila na osvědčenou kvalitu a nově i na opto-mechanické spínače. Jak tato klávesnice dopadla si ukážeme v dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

POUŽÍVÁNÍ

Musím říct, že klávesnice se zdá být bezchybná. Skutečně není snad nic, co bych Huntsman V2 vytknul. Vzhledově je klávesnice opravdu vyvedená, velice střídmá, seriózní a jednoduchá. Zároveň ale samozřejmě nechybí osvětlení, které je dle mého jediným mínusem celého produktu. I když Razer je proslaven svou „technologií“, či spíše ekosystémem Synapse, LED diody nejsou tak výrazné. Je to možná způsobené i tím, že ostatní výrobci se snaží klávesy prosvítit co nejvíce, a to i třeba tvorbou průhledných kláves.

Recenze Razer Huntsman V2, prémiové klávesnice za prémiovou cenu

Rozhodně největším lákadlem Huntsman je nejen bytelnost a prémiovost, ale také spínače s pěnou. Ty jsou totiž něčím, co ještě konkurence nedodala a do nedávna byly výsadou pouze těch, kteří se chtěli pustit do stavby vlastní klávesnice. Pěnová izolace je při stisknutí opravdu cítit a zatímco u klasických červených spínačů se mi hůře psalo kvůli tvrdým dopadům, zde je psaní mnohem příjemnější. U hraní rozdíl není tak cítit, samozřejmě ale díky menší dráze i aktivačnímu bodu se zdá, že klávesnice reaguje rychleji. 

SOFTWARE

Razer a jeho software je už provařenou firmou. Razer Synapse je domovem nejen pro produkty tohoto výrobce, zároveň dovoluje propojit do softwaru i hry, které hrajete, a poskytnout pro ně přednastavené profily. Popřípadě si můžete z internetu stáhnout barevné hrátky od ostatních uživatelů a ty následně nastavit pro aplikaci, kterou chcete s tímto schématem používat. Posledním puntíkem je propojení s ostatními softwary firem, v našem případě Synapse podporovalo jak software WD_Black, tak Seagate Gaming. Do ekosystému ale můžete připojit například Philips Hue nebo Alexu od Amazonu.

Recenze Razer Huntsman V2, prémiové klávesnice za prémiovou cenu

ZÁVĚR

Razer Huntsman V2 je prémiová všude, kde to jen jde. Začíná to u cenovky – ta je stanovená na 5799 korun. U Razeru asi není nutné připomínat, že se zde míjí poměr cena/výkon. Razer cílí na ty, kteří si chtějí zaplatit za kvalitu a značku. Za to dostanou opravdu kvalitní klávesnici, která se poučila z chyb svých předchůdců, k čemuž přihodila i skvělé novinky. Pokud máte velký rozpočet a je Razer značkou pro vás, nemusíte se koupě bát. Pokud ale hledáte rozumný produkt s rozumnou cenovkou, získáte kvalitní klávesnici i o několik tisíc levněji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz