Recenze Cooler Master MM731, malé a lehké myšky pro specifické uživatele
i Zdroj: Hrej.cz
Hardware Článek Recenze Cooler Master MM731, malé a lehké myšky pro specifické uživatele

Recenze Cooler Master MM731, malé a lehké myšky pro specifické uživatele

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 11. 2021 11:07

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. POUŽÍVÁNÍ 3. SOFTWARE, ZÁVĚR

Výrobce Cooler Master budete znát spíše z jiných odvětví, než jsou právě herní periferie. Velice známé jsou počítačové skříně či větráky a chlazení. Značka ale vstoupila i do pole příslušenství a s pomocí honeycomb, tedy děrovaného designu, si chvíli držela i titul nejlehčích myší na světě. V současné době je tento trh už pořádně nasycený, Cooler Master ale své ambice stát je jedním z leaderů neskrývá a vydává tak další ultra lehkou bezdrátovou myš Cooler Master MM731, kterou si dnes otestujeme.

Reklama

BALENÍ, VZHLED

Balení myšky je sice jednoduché, ale příjemné. Kromě samotné myši a USB donglu dostaneme i prodlužovací konektor a pletený nabíjecí kabel, který k tomu všemu přebírá paracordový design, látka je tedy volně natažená okolo vnitřku. To zabraňuje velkému tření a pohyb kabelu je mnohem plynulejší a lehčí.

Recenze Cooler Master MM731, malé a lehké myšky pro specifické uživatele
i Zdroj: Hrej.cz

Jedno je ale jisté – pokud jste milovníky RGB osvětlení a futuristického designu, či alespoň preferujete náznak herního zaměření, u MM731 tyto vlastnosti nečekejte. Svým vzhledem se podobná klasické kancelářské myši, což ale není nutně na škodu. Ruka totiž na myši příjemně hoví a z jejího používání nebolí ruka. Jediné, co mě osobně nesedlo, je velikost, která je určitě menší, než je standart. Přesné rozměry jsou 122,3x69x39,1, hmotnost činí 59 gramů. Zamrzí i na pocit levnější plasty, které by alespoň na bocích mohly být pogumované.

Celkově myš disponuje pěti tlačítky, kromě tří hlavních najdeme na levém boku klasicky dvě programovatelná tlačítka. Jedno menší najdeme i na spodu, to slouží pro změnu DPI. Opět se budu opakovat – moc nerozumím tomuto designovému rozhodnutí, mnohem více bych ocenil tento prvek na hřbetu a LED diodu využít i k jiným účelům. Hlavním snímačem je PixArt optický senzor s maximálním DPI 19 tisíc a rychlostí 400 IPS. 

Recenze Cooler Master MM731, malé a lehké myšky pro specifické uživatele
i Zdroj: Hrej.cz

Osvětlení ale je i na horní straně, Cooler Master zde umístil svůj hexagon, který můžete rozsvítit celou škálou RGB. Navíc vás osvětlení upozorní na to, pokud myši dochází baterie. Také se musíme pobavit o připojení – myška zvládne jak 2,4 GHz připojení přes USB dongle, tak skrze Bluetooth – a baterii, která hlodavce udrží při životě přibližně dva týdny každodenního provozu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz