Hardware Článek Recenze Logitech G435, ultralehkých sluchátek bez konkurence

Recenze Logitech G435, ultralehkých sluchátek bez konkurence

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 11. 2021 19:38

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. POUŽÍVÁNÍ 3. MIKROFON, ZÁVĚR

Není to tak dávno, co jsem testoval sluchátka Logitech G335. Ta přinesla velice lehký design, ale uživatel stále byl připoutaný kabelem, navíc ani projev zvuku nepatřil mezi ty nejlepší. Jen o pár týdnů později ale výrobce příslušenství přinesl sluchátka o třídu lepší, tedy Logitech G435. Ta přináší zejména bezdrátovost a to, jak se tento kus povedl, si představíme v dnešní recenzi.

Reklama

BALENÍ, VZHLED

Logitech do sluchátek opět vložil spoustu naděje, tudíž se neopírá pouze o jednu barevnou kombinaci, nabízí rovnou o tři. My jsme k recenzi dostali verzi černou, která ale taktéž nezůstala jen tak obyčejná, pyšní se žlutými držáky náušníků i tlačítky. V balení toho na vás moc nečeká, pro zprovoznění stačí USB dongle a nabíjecí USB-C kabel. Krabička je ale opět hezky stylizovaná a rozhodně se hodí na výstavku.

Recenze Logitech G435, ultralehkých sluchátek bez konkurence
i Zdroj: Hrej.cz

Vzhledově se sluchátka povedla. Od G335 se výrazně liší, náušníky jsou vystouplejší a posuvný most je zarostlý “do nich”. Sluchátka jsou opravdu extrémně lehká a musím říct, že takto lehká herní sluchátka jsem snad v ruce ještě neměl. Určitě za to může technologie výroby, kterou Logitech zvolil, avšak i vzhledem k designu mostu se dříve robustný pocit u 435 nebezpečně blíží efektu levného plastu. Naušníky jsou sice pevné, kvůli ceně se ale nejspíše muselo někde šetřit, v tomto případě právě na mostu.

Ten tak nemá žádné polstrování a jde pouze o kus plastu potažený látkou. Na pohodlnost to nemá vliv, o tom ale až později. Je ale možné, že dalším motivem bude cílová skupina užití. Logitech totiž nechce abyste se sluchátky seděli jen u počítače, G435 byste měli vytáhnout i ven. K tomu vám pomůže nejen již zmíněná extrémně lehká konstrukce, ale také připojení skrze Bluetooth a vestavěný mikrofon. K těmto sluchátkům se totiž nepřipojuje mikrofon tradičním způsobem skrze jack – snímač zvuku je zabudovaný přímo v levé mušli. Dopředu míří první otvor, který snímá váš hlas. Z boku pak vede další snímač, který by měl zajistit filtrování okolního ruchu. 

Musím říct, že mě v tomto případě Logitech velice překvapil. Designově jde totiž o extrémně zajímavý produkt a i vzhledem k další kapitole mu fandím.

Recenze Logitech G435, ultralehkých sluchátek bez konkurence
i Zdroj: Hrej.cz
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama