Monster Hunter Rise Recenze Recenze Monster Hunter Rise, jedné z nejlepších her Switche, na velké konzoli

Recenze Monster Hunter Rise, jedné z nejlepších her Switche, na velké konzoli

David Plecháček

David Plecháček

18. 1. 2023 18:15

Seznam kapitol

1. Ahoj, já jsem Rise! 2. Pocházím ze Switche! 3. A nemám se za co stydět!

Je vždycky těžké zapínat hru, v níž jste strávili přes sto hodin a plně ji vyzobali, v krátkém sledu znovu. Za poslední roky nebude moc titulů, v nichž jsem strávil více času, než v Monster Hunter Rise. Svého času Switch exkluzivita byla v mých očích jednou z nejlepších her na této hybridní konzoli vůbec. Po dvou letech se nyní dostáváme do fáze, kdy můžeme tuhle kapitolu uzavřít, protože se Rise dostává po PC i na konzole.

Reklama

Vypíchnout jeden konkrétní aspekt, proč byste si měli jakoukoliv hru pořídit, je vždycky trochu ošemetné, v případě Monster Hunteru je ale zodpovězení takové otázky velice jednoduché. Podobně napínavé souboje s tak širokou možností, jak k nim přistoupit, jinde nenajdete. 

Úspěch Rise je ale potřeba vnímat v určitém kontextu, a tím kontextem je bezesporu Nintendo Switch. Switch platil již v předchozí generaci konzolí za tu nejslabší kvůli své hybridní povaze, a tak se i přes snahu prakticky všech vývojářů žádná hra nemůže graficky rovnat těm z ostatních platforem, natožpak dnes o generaci dál. Z exkluzivních titulů je většina z nich nějakým způsobem stylizována, z multiplatformních her jde pak často o ty nejhůře vypadající verze. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1049 korun
  • Základní herní doba: Zhruba 50 hodin, ale to možná i víc. Tak jako tak, ve hře jste schopní utopit i trojnásobek času
  • Česká lokalizace: Nikoliv, příběh je ale prosťoučký a není k tomu potřeba. Pro hlubší chápání mechanismů je ale ve hře třeba přečíst hromadu tutoriálových textů… a možná jich je až moc.
  • Faktor znovuhratelnosti: Žádný a ultimátní. Sám bych hru znovu nehrál, ale Rise obsahuje pochopitelně i multiplayer, a lov ve více hráčích je prostě FANTASTICKÝ!
  • Pes, nebo kočka? Ve hře jsou jak psi, tak kočky. Konečně nemusíte řešit, kdo je největší přítel člověka, protože vám pomohou oba dva v závislosti na tom, jakou třídu jim přiřadíte. Haf!

Tohle nošení dříví do lesa má za cíl připravit půdu pro hodnocení Rise. Rise byla krásná hra, ale v kontextu Nintenda Switch. Už příchod na počítače ukázal v přímém porovnání, že ceny o nejpohlednější hry vyhrávat nebude, a že třeba starší World vytvořený specificky pro výkonnější zařízení je i přes svůj věk hezčí. A příchod na konzole od Sony a Microsoftu na tomhle faktu samozřejmě nic nemění. 

Na druhou stranu, kdybych vám řekl, že dneska vychází na těch samých platformách poslední Zelda, hádám, že i přes specifickou stylizaci by někteří z vás rovnou zamířili do obchodů pro svojí kopii. Proč se tak k Rise stavět odlišně?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz