Recenze HP X32c, esportového monitoru pro ty nejsnaživější
Článek Recenze HP X32c, esportového monitoru pro ty nejsnaživější

Recenze HP X32c, esportového monitoru pro ty nejsnaživější

Radek Raudenský

Radek Raudenský

28. 11. 2021 18:50

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. ZOBRAZENÍ 3. POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Když se obměňuje počítač, velice často s ním jde i monitor. Hned po počítači je to dle mého to nejdůležitější, co by se na počítači mělo řešit. Není nutné za něj vyhazovat horentní částky, lze totiž vybírat velice chytře – kór, když vám jde výrobce naproti, mezi které patří i HP. I když má společnost herní divizi OMEN, z mě neznámého důvodu se rozhodlo vydat řadu HP X, která cílí na esportové hráče, a to s pěknou cenovkou. Jak produkt dopadl si ukážeme v dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

BALENÍ, VZHLED

Balení monitoru je klasicky masivní, v mnohém ale nepřekvapí. V krabici na vás čeká samotný monitor s nohou, napájecí kabel a HDMI kabel. Sestavení monitoru je prachbídně jednoduché, i přes zadržení skrze samojistící klapky v monitoru a jeden šroubek v samotném stojanu ale monitor stojí jistě a bytelně.

I když o vlastnostech a zobrazování monitoru se pobavíme později, předem vám řeknu, že na své cílení a cenu je dobrý poměr cena/výkon. Bohužel se ale někde šetřilo, a to je celkový vzhled. Ten je totiž tak prostý, jak to jen jde. Pokud zapátráme trochu do minulosti, zjistíme, že HP vydalo monitor X32 – pochopitelně je model X32c jeho vylepšení, ale pouze v rámci zobrazení. Vzhledem se vůbec nezměnil, a tak přináší obyčejný černý tvrdý plast na zádech monitoru a prostý čtvercový stojan. 

Recenze HP X32c, esportového monitoru pro ty nejsnaživější

Samozřejmě to ale nemusí vůbec vadit přeci jen my koukáme v naprosté většině času na přední stranu. Její velkou výhodou a evolucí vůči X32 je zakřivení. Právě to rozlišuje HP od současné konstrukce, která se v této cenové kategorii prohnutí ještě často vyhýbá. X32c zvolilo klasiku, tedy stupeň 1500R.

Mimo to ještě můžeme zmínit připojení, kde HP dodalo port pro HDMI 2.0 a novější DisplayPort 1.4. Samozřejmostí je i jack zástrčka pro sluchátka.

Recenze HP X32c, esportového monitoru pro ty nejsnaživější
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz