Football Manager 2022 Recenze Recenze Football Manager 2022, dalšího nejlepšího ročníku nejlepšího fotbalového manažeru

Recenze Football Manager 2022, dalšího nejlepšího ročníku nejlepšího fotbalového manažeru

Tomáš Urbánek

Tomáš Urbánek

9. 11. 2021 16:40

Seznam kapitol

1. ZPÁTKY DO KVÁDRA 2. HOĎ MI TO DO TABULKY 3. NÁKUPNÍ HOREČKA

Po roce je to tu zase. Novináři už se scházejí v konferenčním sále, aby vyslechli, jak se povedl nový ročník Football Managera. Ten sliboval celkem zásadní změny, potěší tedy hardcore fanoušky série?

Reklama
Reklama

Nový Football Manager letos přichází do poměrně rozbouřených vod. V posledních týdnech se hlavně v Premier League odehrávají slušné trenérské veletoče, ať už se jedná o bizarně krátké působení portugalského vousáče Nuna Espiríta Santa a jeho nahrazení italským štramákem Contem na severu Londýna, konec Daniela Farkeho na lavičce Norwiche, Eddie Howe jako první novodobá trenérská tvář Newcastlu, čerstvě nejbohatšího klubu světa a nebo obligátní čekání, jak dlouho bude ještě Ole at the wheel. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1099 Kč nebo Gamepass
  • Standardní herní doba: Stovky hodin!
  • Česká lokalizace: Ne
  • Faktor znovuhratelnosti: Pochopitelně obrovský
  • Vhodné pro: Lidi, kteří poslouchají raději Kontrapresink než Angličana
  • Doporučená četba: Michael Cox - Zonal Marking, Jonathan Wilson - Inverting the Pyramid

Právě nový ročník bezkonkurenčního manažerského simulátoru vám tradičně dává šanci všem ukázat, jak se to trénování dělá správně. Má ale vlastně cenu do něj ihned naskakovat, nebo je lepší zůstat u své vypiplané 13. sezóny z minulého ročníku, kde už tentokrát konečně vyhrajete Ligu mistrů s MK Dons? Odpověď je poměrně snadná. Jako každý rok si autoři přichystali přesně takové množství změn, aby si každý zapálený příznivec série to nové “efemko” přeci jen nedokázal odepřít. Ale rozhodně se opět nedá mluvit o nějaké zásadní revoluci, ta přichází pouze v některých dílčích částech hry. Nebo alespoň... teoreticky měla přijít. 

ZÁPASY NOVÉ, LEPŠÍ

Zřejmě hlavním letošním marketingovým tahákem před vydáním byl přepracovaný zápasový engine. Pokud si pod tím ale představujete že budete konečně koukat na svoje svěřence v něčem, co vypadá trochu jako FIFA, tak vás rovnou zklamu. Na první pohled (hlavně když koukáte jen na statické obrázky) totiž zápasy vypadají vizuálně více méně stejně jako dřív. Ale na ten druhý, důkladnější, už přeci jen začnou vykukovat na povrch nové animace a zjistíte, že se na to celé vlastně v pohybu kouká mnohem lépe a daleko víc to připomíná skutečný zápas, ne jen jeho schématické znázornění. 

Změny jsou vidět hlavně při vedení míče a celkově práci s ním. Občas se objeví nějaká ta přešlapovačka, otáčení s míčem už tolik nevypadá jako prkenná káča, ale hráč si ho opravdu zašlápne a posune. To celé dotváří mnohem příjemnější a autentičtější zážitek ze zápasu a najednou v některých situacích, kdy jste dřív museli jen pokrčit rameny a říct si “jasně no, FMko” teď už rozumíte proč se daný hráč zachoval zrovna takhle. Že mu třeba prostě  jen nevyšel krok. Celá hra se navíc trochu zpomalila a pokud se svým týmem chcete hrát vyčkávací a uspávací fotbal na spoustu přihrávek, půjde to snáze než doposud. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz