Beasts of Maravilla Island Recenze Recenze Beasts of Maravilla Island, Pokémonu Snap z Lidlu

Recenze Beasts of Maravilla Island, Pokémonu Snap z Lidlu

Aleš Tihlařík

Aleš Tihlařík

24. 8. 2021 14:00

Seznam kapitol

1. Deník Mariny Frankové 2. Radost nemám! 3. Raději knihu...

Tak jej tady máme zase. Mnozí by mohli namítat, že pojem „letní sucho“ můžeme díky pandemii rovnou rozšířit na sucho dvouleté, pokud na sobě ovšem v těchto horkých měsících pozorujete nechuť k běžnému AAA paření, možná se, stejně jako já, uchylujete do područí nezávislých titulů.

Reklama
Reklama

Řeč je o hrách, které sice rozjedete i na průměrném kávovaru, i přesto ale dovedou na poměrně malé ploše zobrazovat krásné, mnohdy až éterické scenérie. Známe je všichni – Flower, Abzu, Journey, Subnautica… Problém ale vyvstává ve chvíli, kdy už máte všechny tyto „malé velké“ hry za sebou. Kouzlo okamžiku lze jen těžce zreprodukovat opětovným hraním, v takových případech jste tedy nuceni zatnout zuby, poslepu hrábnout do nekonečných hlubin krabice s těmi opravdu malými tituly a doufat, že z ní po chvilce šmátrání vytáhnete něco, co nevoní jako letní jízda MHD. Do škatulky neznámých klenotů by se jistojistě chtěla zařadit i hříčka Beasts of Maravilla Island. Jak je ovšem známo, když dva dělají totéž, není to vždy totéž…

DENÍK MARINY FRANKOVÉ

Parta mladých vývojářů vás pasuje do role Mariny, mladé dívky, které zesnulý děd, na rozdíl od českých zvyklostí, nezanechal žigulíka, rozkládajícího se prezidenta ani astronomický státní dluh, nýbrž fotoaparát a deník. A právě onen deník ji zavede na ostrov Maravilla, který ovšem není jen tak obyčejným ostrovem, nýbrž ostrovem kouzelným – obývají jej totiž přátelské magické rostliny a kreatury. Nebojácná Marina se tedy rozhodne tajemný ostrov na vlastní pěst prozkoumat a cestou patřičně zdokumentovat, resp. vyfotit všechny potvory, které se jí připletou do cesty.

Hlavní herní mechanismus je tedy ne až tak vzdálený nedávnému Pokémonu Snap – rozdíl tkví v tom, že mezi focením se ve světě pohybujete hezky po svých, přičemž zaznamenávání vzpomínek doplňuje i několik hádanek a adventurních prvků. A pak tady existuje i rozdíl druhý – tvůrci Beasts of Maravilla totiž evidentně nedisponovali zajímavým univerzem, zkušenostmi ani velkým rozpočtem. Výsledek tedy působí přinejmenším rozporuplně…

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz