Q&Hrej - Jaká hra měla nejlepší úvod?
i Zdroj: Rockstar
Q&Hrej Článek Q&Hrej - Jaká hra měla nejlepší úvod?

Q&Hrej - Jaká hra měla nejlepší úvod?

Tadeáš Pepř Aleš Tihlařík Zdeněk Pudivítr Radek Raudenský Tomáš Rosa Petr Jan Berka

Tadeáš Pepř, Aleš Tihlařík, Zdeněk Pudivítr, Radek Raudenský, Tomáš Rosa, Petr Jan Berka

4. 7. 2022 18:00 6

Seznam kapitol

1. ALEŠ TIHLAŘÍK - GIVE ME LIBERTY 2. TADEÁŠ PEPŘ - THE MAN WHO SOLD THE WORLD 3. PETR JAN BERKA - STÍN MORDORU 4. TOMÁŠ ROSA - ŠPLH PO VLAKU, ZOMBÍCI A RAP 5. ZDENĚK PUDIVÍTR - DRZÉ THE LAST OF US 6. RADEK RAUDENSKÝ - 4STORY ALL THE WAY

Když se ponoříte do nějaké hry, její začátek je stěžejní. Podle něj se často rozhodujeme, zdali u hry zůstaneme či nikoliv. Někdy je ale intro, opening nebo jakkoliv tomu řeknete, tak nabitý, že na něj vzpomínáte i několik let po dohrání. Mají naši redaktoři takovou hru?

Reklama
Reklama

ALEŠ TIHLAŘÍK - GIVE ME LIBERTY

Zmínit musím hned trojici titulů, ovšem každou z naprosto jiného důvodu. Pokud bych měl hovořit o začátku, který se mi přímo vypálil do té části mozku, která je zodpovědná za nostalgické vzpomínky, byl by to určitě ten z  III. Výtahová hudba plynule přecházející do akční bankovní vloupačky, přepadení policejního konvoje i (na svou dobu) epicky vypadající výbuch mostu patří do výkladní skříně videoherní historie. A to i díky navazujícímu začátku mise Give Me Liberty, ve které se poprvé posadíte do modré Kurumy a z rádia začne hrát úvodní jingle Head Radio, plynule přecházející do skladby Stripe Summer od dnes prakticky neznámé kapely Dil Don’t. Tady jsem se kdysi jako dítě poprvé zamiloval…

Se Skyrimem mě bohužel podobné spojení nepotkalo a ve hře jsem ani na několik pokusů nedovedl strávit více než pár hodin. Jeho intro však oceňuji i navzdory mému komplikovanému vztahu s pátým dílem ságy The Elder Scrolls. Prakticky nejnudnější začátek na světě zde vmžiku utne přílet majestátní okřídlené ještěrky a musím uznat, že pak hra na nějakou tu chvíli nabere velmi slušný spád. A nebudu lhát, asi nejlepší vlastností intra Skyrimu je jeho meme potenciál – vtipných videí s hláškou „Hey, you’re finally awake“ jsem za těch necelých 11 let viděl již nespočet a vážně se obávám, že mě možná nikdy nepřestanou bavit.

S Bethesdou pak souvisí i má poslední volba – jakýsi černý kůň, nebo, chcete-li po našem, kůň vlajkový. Jmenuje se Doom (2016) a jeho intro je tak dobré, že obdrželo vlastní krátký dokument. Proč je tak dobré, ptáte se? Inu, protože si vůbec na nic nehraje. Probudíte se na lůžku, které použijete k násilné dekompozici hlavy útočícího démona, seberete zbraň a oblek a po pouhých třech minutách od zapnutí hry už nakopáváte stovky dalších démonických řití. Žádné kecy o záchraně světa, žádná politika, žádné třicetiminutové intro – jen čistá brutální akce podkreslená syrovými elektrickými kytarami. Tak to má být!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz