Testovali jsme novou herní televizi Panasonic TX-55LZ980E, jaká je?
i Zdroj: Panasonic
Recenze Testovali jsme novou herní televizi Panasonic TX-55LZ980E, jaká je?

Testovali jsme novou herní televizi Panasonic TX-55LZ980E, jaká je?

Martin Synek

Martin Synek

29. 12. 2022 15:30

Seznam kapitol

1. Ideální velikost 2. Perfektní výbava 3. Jednoduchá obsluha

Japonská společnost Panasonic není na poli zobrazovadel žádným nováčkem. Aktuálně se k nám do redakce dostala jejich novinka vybavená skvělým OLED panelem, která se snaží být ideálním partnerem nejen pro klasické sledování televize, ale slibuje i širokou podporu hráčům počítačových her. Jak nakonec v našem testu obstála, to se dovíte na následujících řádcích.

Reklama

Ideální velikost

Nová televize od Panasonicu na mě udělala dojem ihned po vybalení z krabice. Součástí balení je bytelný stojan, ke kterému se TV přichytí čtyřmi šrouby a drží šasí s tenounkým OLED panelem (bezproblémová je také instalace do VESA držáku). Ze zadní strany je pak televize docela široká, ale umně to dokáže skrývat a na první pohled si opravdu všimnete pouze opravdu tenkého OLED panelu. Ve svém domácím improvizovaném herním doupěti sám pro hraní využívám panel o stejné velikosti, takže zdejších 139 cm (55´) beru minimálně pro mé osobní pohodlí, jako ideální velikost obrazu. 

Testovali jsme novou herní televizi Panasonic TX-55LZ980E, jaká je?
i Zdroj: Hrej.cz

Nutno podotknout, že mou primární platformou pro hraní videoher je pátý Playstation, který samozřejmě naplno dokáže využít všech vychytávek, které tato televize nabízí. Ale o tom až o něco později. Součástí balení je také velký dálkový ovladač, který velmi dobře padne do ruky a je na něm všechno velmi rychle a přehledně dostupné. Sice se nejedná o žádný designový výkvět, nicméně osobně mám raději ovladače, které mají pro každou volbu své tlačítko. Odpadá tím nutnost zdlouhavě procházet další a další položky menu. 

Srdcem televize je HCX Pro AI procesor, o kterém se v marketingových zprávách píše, že byl navržen za pomoci hollywoodských specialistů. Jde o lehkou evoluci procesoru, který Panasonic již nějakou dobu u svých TV používá. Operačním systémem budiž poslední verze My Home Screen, zde v základu ve verzi 7.0, která je samozřejmě pomocí připojení k internetu aktualizovatelná. Co se konektivity týká, na zadní straně TV naleznete v podstatě vše, co k aktuálnímu hraní potřebujete. Máme tu dvojici HDMi 2.1 doplněnou od další dva klasické HDMi porty.  Tři USB, 3,5mm jack pro sluchátka/subwoofer, porty pro ethernet i digitální audio. Samozřejmostí pak je konektivita prostřednictvím wi-fi a Bluetooth, což je dnes v podstatě standardem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz