NBA 2K22 Recenze Recenze NBA 2K22, nejdražší videoherní reklamy se špetkou basketu

Recenze NBA 2K22, nejdražší videoherní reklamy se špetkou basketu

Miroslav Václavík

Miroslav Václavík

30. 9. 2021 17:50

Seznam kapitol

1. ZAPLAŤ 2. VÁŽNĚ, ZAPLAŤ 3. TAK UŽ ZAPLATÍŠ?

Série NBA 2K každý rok ukazuje, že dokáže posunout kulturu mikrotransakcí a jiných forem sekundární monetizace v hrách za plnou cenu ještě o krok dále, než je to vůbec možné. Znamená nový ročník 2K22 další posun k ultimátní interaktivní reklamě, nebo si tentokrát autoři sáhli do svědomí? Inu, dobré zprávy ze světa, kde billboard a kolo štěstí už léta znamenají více než basketbalový koš neneseme.

Reklama
Reklama

Podzimní sezóna začíná a fanoušci sportu si pomalu přicházejí na své. Basketbal, fotbal, hokej, každému podle jeho preferencí, co hrdlo ráčí. Se stejně železnou pravidelností pak vídáme i natažené ručičky vývojářů 2K, kteří svůj basketbalový simulátor pomalu přeměňují na ultimátního žebráka plného reklam. Ani letos se kurz nezměnil. Více však až po reklamní přestávce. 

PŘÍBĚH ZASE O NĚCO VĚTŠÍ 

Stejně jako v minulých ročnících NBA od 2K je i tentokrát kladen hlavní důraz na příběhový režim MyCareer. V něm se už tradičně vžijete do role mladého nadějného basketbalisty, který se pokusí dostat přes nižší ligy až do NBA. Tady je scénář shodný s naprostou většinou sportovních příběhů, nově však nejde o bezejmenného nýmanda, nýbrž o známého influencera z prostředí basketbalu. Okolí se k vám tak staví přesně podle toho, jak byste očekávali – mladí drží palce, případně píšou krásné hejty na sociálních sítích, starší trenéři a spoluhráči nechápou a spíš se k vám staví s nechutí. Vy si tak musíte svou slávu získat navzdory výchozí situaci. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

  • Doporučená cena: 1 989,00 Kč (Microsoft Store)
  • Česká lokalizace: Ne
  • Faktor znovuhratelnosti: Jako u každé sportovní hry obrovský, pokud vás neotráví reklama
  • Bude vás bavit: pokud milujete basket a dokážete odclonit vše kolem
  • Nebude vás bavit: jestliže nenávidíte komerční přestávky během sportovních klání

Vývojáři i letos přitlačili na velkoleposti Neighborhoodu – prostředí, v rámci něhož se v MyCareer pohybujete. Ze všeho, co se děje mezi jednotlivými tréninky a zápasy, se tak stává obrovské RPG s celým zástupem vedlejších úkolů a pravidelných výzev, které nijak nesouvisí s basketbalem jako takovým. Jednou jedete závod na skateboardu, podruhé se snažíte vyfotit ostatní hráče na přehlídkovém molu. Nic z toho však nefunguje ani zdaleka tak dobře, jako vypjaté souboje na lesklých palubovkách. 

MY CHCEME BASKET, OLÉ, MY CHCEME BASKET… 

Vedlejší úkoly jsou nudné, a jakmile splníte dva tři, opakují se do zblbnutí. Jednou něco vyfotit? Zajímavé! Podruhé? No, dobře… Potřetí? Kašlu na to. A tak je to se vším. Ovládání v „sousedství“ je navíc neohrabané a celý svět je na poměry sportovních her naprosto zbytečně obří. Žádná z variant dopravy vám ale nedokáže nabídnout pohodlný přesun k jednotlivým bodům na mapě. Vy tak pomalu bloumáte po prázdných ulicích, kde se prohání ostatní hráči na skateboardu v sekavých animacích, protože hra prostě není na podobný přístup dělaná. Prostředí působí chudě a jediné, co stojí za zmínku, jsou basketbalové kurty, kde si můžete v různých režimech užívat zápolení. Kdo však přišel jen kvůli basketu by v každém případě raději uvítal standardní lobby a matchmaking. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz