Recenze Recenze Lenovo Legion 7, nekompromisního monstra s RTX 3080 za 60 tisíc korun

Recenze Lenovo Legion 7, nekompromisního monstra s RTX 3080 za 60 tisíc korun

Radek Raudenský

Radek Raudenský

22. 9. 2021 19:00

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. VÝKON 3. SOFTWARE, ZÁVĚR

Bohužel, je mi nás – hráčů na počítačích – líto. Je září, téměř rok od představení nových grafických karet a už brzy nám NVIDIA nejspíše představí další řadu RTX 40XX. Jenže naprostá většina hráčů si na nové grafické karty ani nesáhla, jelikož jich je stále nedostatek. Pokud bychom chtěli upgrade opravdu nutně, vyjde nás grafika i na dvoj až třínásobek původní prodejní ceny. Jednou z možností, jak se do nové generace hraní pustit, tak jsou ještě notebooky. Lenovo nám jednoho ze zástupců výkonných high-end notebooků zaslalo. Model Lenovo Legion 7 16ACHG6 přináší téměř ty nejlepší specifikace, které dnes v šasi na cesty můžete najít. Procesor AMD Ryzen 9 5900HX a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080. V dnešní recenzi si tak ukážeme, jak vypadá hraní na komponentech, které jsou pro spoustu hráčů stále písní budoucnosti.

Reklama
Reklama

BALENÍ, VZHLED

Balení notebooku je velice jednoduché, jak už to tak v dnešní době bývá. V krabici najdete pouze samotný notebook a nabíječku. Je příhodné zmínit, že 300W adaptér k nabíjení je opravdu obří, pro napájení takového množství výkonu ale nutný. 

Samotný notebook nicméně nedává svou obrovskou sílu moc najevo. Móda přepálených designových výstřelků šla pryč, nyní je hlavním cílem pokud možno největší jednoduchost. Jediným výrazným prvkem jsou tak výfuky větráků, které jsou jak na bocích, tak v zadní části notebooku. Zvláštním rozhodnutím je umístění naprosté většiny konektorů – ty se totiž nachází na vysunuté ploše v zadní části. Najdete zde ethernetový port, trojici USB, HDMI i USB-C. Po straně pak najdete jen jedno USB-C a rozhraní jack. 

Recenze Lenovo Legion 7, nekompromisního monstra s RTX 3080 za 60 tisíc korun

Žádné výraznější designové prvky se zde nenachází, naopak ale Lenovo kouzlilo s osvětlením, které je snad všude. Svítí označení konektorů, znak Legion na zadní straně monitoru i pás obepínající spodní strany notebooku, který zasahuje až k výdechům větráků. Samozřejmostí je pak i podsvětlená klávesnice – vše je možné přizpůsobit svému stylu skrze plné rozhraní RGB.

Osobně se mi toto směřování k jednoduchému designu moc líbí – nemusíte se zdráhat vytáhnout počítač i ve vlaku, doma vám v tmavém pokoji vykouzlí krásný ohňostroj barev. Mocný výkon se samozřejmě trochu pronese, celý stroj váží 2,5 kg, co bychom ale od sestavy s RTX 3080  a hliníkového provedení chtěli. 

Recenze Lenovo Legion 7, nekompromisního monstra s RTX 3080 za 60 tisíc korun

Můžeme se podívat i na monitor. Ten je 16palcový IPS s rozlišením 2560 x 1600 s antireflexní vrstvou a frekvencí 165 Hz. Panel slibuje 100% pokrytí sRGB, je ale téměř totožný s notebookem, který jsme recenzovali před pár měsíci. I přes antireflexní povrch se eliminovat odlesky moc nedaří, podání barev i osvětlení je ale skvělé.


Recenze Lenovo Legion 5 Pro, ultimátní herní mašiny

Recenze Lenovo Legion 7, nekompromisního monstra s RTX 3080 za 60 tisíc korun
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz