hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
Hrej.cz Článek

Recenze Lenovo Legion 5 Pro, ultimátní herní mašiny

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 7. 2021 16:00

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. VÝKON 3. SOFTWARE, ZÁVĚR

Samostatné grafiky jsou nyní nedostupné a možná nejlepší možností ukořistění nového výkonného hardwaru jsou notebooky. Legion 5 Pro mezi ně určitě patří - jak si tedy vede v reálu?

Reklama
Reklama

Společnost Lenovo je proslulá svými počítačovými sestavami i notebooky. Stejně jako široká konkurence se i Lenovo dlouhá léta zalíbit segmentu hráčů s divizí Legion, kterou tvoří nespočet notebooků i periferií. My jsme dostali možnost otestovat nejnovější model notebooku Lenovo Legion 5 Pro, který disponuje jedním obrovským tahákem – nejnovější řadou grafických karet NVIDIA RTX 30XX, konkrétně jsme testovali sestavu s 3060. Nejsme ale žádní těžaři, tudíž jsme notebook trápili pouze ve hrách – jak to dopadlo si můžete přečíst níže.

BALENÍ A VZHLED

O balení asi není třeba dlouho rozpravovat – v krabici najdete pouze notebook a nabíječku. Je to celkem škoda, alespoň malé bonusy by byly pěkné. Samotný notebook má i přes přívlastek „herní“ celkem decentní design se zvětšenými “výfuky" větráků. Jednoduché linie kombinuje s tmavě šedou barvou, díky této kombinaci se tak hodí i na pracovní stůl, kde se za něj mezi kolegy nemusíte stydět. Jedinými extravagantními prvky jsou svítící logo Legion a podsvícená klávesnice. Tu ale pochopitelně lze vypnout – nebo naopak přizpůsobit svému stylu. Klávesnice je klasická notebooková, díky větším rozměrům přístroje se ale podařilo na plochu dostat i numerickou klávesnici.

Recenze Lenovo Legion 5 Pro, ultimátní herní mašiny

Rozhodně se jedná o jeden z větších kousků. Konkrétně testovaný model 16ACH6H má rozměry 26x356x260 mm a váží slušných 2,5 kilogramu. Vzhledem k velikosti si ale mohlo Lenovo vyhrát s nabídkou portů, která je dost slušná. Na levé straně najdete USB-C a jack, na té druhé USB-A. Důležitá je pak zadní strana skrývající nabíjecí port, tři USB-A , jeden USB-C, HDMI a RJ-45. 

Co se monitoru týče, nabízí Lenovo různé velikosti, náš model disponoval 16 palcovým monitorem s IPS panelem, který nabízí 100% sRGB a poměr stran 16:10 s rozlišením 2560x1600. Dostatečně jemné rozlišení pak doplňuje obnovovací frekvence 165 Hz a antireflexní povrch, který ale nedokáže odlesky dostatečně pohltit a displej musel být odstíněn. Jinak se ale jedná o velice pěkný monitor, který vyniká jasem a věrným podáním barev. Obnovovací frekvence 165 Hz je skvělou vlastností pro hraní všech her, zejména těch kompetitivních.

Recenze Lenovo Legion 5 Pro, ultimátní herní mašiny
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz