Q&Hrej - Jaké studio nebo vydavatelství je dle vás podceňované?
i Zdroj: Hrej.cz
Q&Hrej Článek Q&Hrej - Jaké studio nebo vydavatelství je dle vás podceňované?

Q&Hrej - Jaké studio nebo vydavatelství je dle vás podceňované? | Kapitola 5

David Plecháček Tadeáš Pepř Aleš Tihlařík Jakub Fišer Radek Raudenský

David Plecháček, Tadeáš Pepř, Aleš Tihlařík, Jakub Fišer, Radek Raudenský

11. 7. 2022 13:56

Seznam kapitol

1. ALEŠ TIHLAŘÍK - TO BUDE NA DLOUHO 2. DAVID PLECHÁČEK - PEPA FARES 3. JAKUB FIŠER - VYHODÍTE MOBIL Z OKNA 4. RADEK RAUDENSKÝ - MÁLO ZKUŠENOSTÍ 5. TADEÁŠ PEPŘ - BRATŘI WARNEROVÉ

Jsou studia, která jsou dost možná přeceňovaná. Na druhé straně se ale v herním průmyslu zcela jistě pohybuje řada vysoce kvalitních týmů, které vydávají skvělé hry, ale mainstream si je zatím nenašel. Koho považuje naše redakce za underdoga?

Reklama
Reklama

TADEÁŠ PEPŘ - BRATŘI WARNEROVÉ

Pro mě jakožto výrazně mainstreamově orientovaného fanouška her je velmi obtížné jmenovat to či ono studio, které bych považoval za podceňované. Tradičně mám pocit, že spíše než k podceňování v herním průmyslu dochází k otevřené nenávisti ke gigantům a občas až nezdravé glorifikaci menších týmů, navíc v žánrech, kde se orientuji nejvíc, se moc jmen nepohybuje a karty jsou tam rozdány naprosto jasně.

Okrajově bych možná, k překvapení řady závodních fanoušků, zmínil italské Milestone. Ano, mají za sebou celou řadu přinejlepším podprůměrných a jako vejce vejci podobných titulů, v posledních letech se jim ale částečně daří vstávat z popela. A i když si svou pošramocenou reputaci ještě dlouho nezlepší, velmi solidní Hot Wheels Unleashed nebo překvapivě zábavné Monster Energy Supercrossy patří k těm lepším závodům.

Především bych ale na tomto místě vypíchl studia Warner Bros. Interactive v čele s Rocksteady. Ano, rozhodně netvrdím, že by šlo o nějakým způsobem neprávem kritizované umělce. Rocksteady ale vlastnoručně přinesli totální revoluci žánru akčních adventur v kompaktních světech, vymysleli nejlepší pěstní soubojový systém posledních dvou dekád, ze superhrdinských her stvořili dospělý a svébytný žánr a přijde mi, že tituly ze série Arkham pořád nejsou řazeny tam kam patří - mezi vůbec nejlepší, nejkreativnější a nejlépe nadesignované akční hry historie.

Nemusíme se ale držet jen netopýrů. Warner Bros. jako vydavatelství stojí za naprosto geniálními logickými tituly Scribblenauts, fantastickými akcemi Middle-Earth: Shadow of, efektními bojovkami Injustice nebo obrovsky podceňovaným open-worldem Mad Max. K tomu si připočítejme opravdu kultovní Mortal Kombat, milion her ze světa Lego, asi nejznámější, i když paradoxně asi nejslabší Just Cause, nebo chystaného Harryho Pottera. O všech se hodně mluví, Warner Bros. ale i tak stále stojí spíše ve stínu velikánů jako je Ubisoft, EA, PlayStation nebo Microsoft. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz