NFT

Co je to NFT?

NFT, neboli non-fungible token označuje řetězec dat, který je uložen v blockchainu (tedy v jakési decentralizované síti informací). Každý token má vlastní certifikát autenticity nebo důkaz o vlastnictví, který držitelovi poskytuje důkaz o tom, že daný kus kódu vlastní. Díky tomu může daný uživatel vlastnit konkrétní, unikátní digitální kus majetku, v případě her třeba konkrétní zbraň, obvykle značenou číslem. Ostatní hráči můžou tuto zbraň vlastnit také, respektive vlastní zbraň, která vypadá stejně, má ale jiné unikátní číslo.

První velkou firmou, která technologii začala používat ve svých hrách je Ubisoft  s platformou Quartz. Jiné společnosti vyjádřily zájem, případně oznámily vlastní projekty, po negativní odezvě hráčů i partnerů ale plány zabrzdily (Team17, GSC Game World). Jiné firmy přímo potvrdily, že s NFT zatím nepočítají (Valve).

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz