Mojang se distancuje od blockchainu a NFT předmětů, jejich implementaci do Minecraftu odmítá
i Zdroj: Microsoft / Minecraft press kit
NFT Minecraft Novinka Mojang se distancuje od blockchainu a NFT předmětů, jejich implementaci do Minecraftu odmítá

Mojang se distancuje od blockchainu a NFT předmětů, jejich implementaci do Minecraftu odmítá

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

21. 7. 2022 10:23

Celá řada tvůrců se během minulého roku spálila, když chtěla naskočit na trend NFT předmětů. Letos se karta obrátila, svět tradičních videoher se od projektů využívajících blockchain snaží spíše distancovat. To platí i pro Mojang.

Reklama

  • Mojang se staví proti využívání blockchainu
  • NFT předměty podle něj povzbuzují šmelinu a odvádí pozornost od samotné hry
  • Svou podstatou neodpovídají hodnotám kolem Minecraftu

Studio obstarávající značku Minecraft vydalo prohlášení, skrze které dává jasně najevo, jak se k NFT předmětům staví. Pro autory je důležité, aby pro hráče Minecraftu zajistili bezpečné a inkluzivní prostředí, blockchainové technologie a na ně navázané projekty proto přímo zakazuje (výslovně zmiňuje zákaz jejich integrace v klientských a serverových aplikacích). Studio odmítá tokenizaci obsahu, ať už se jedná o světy, skiny či jiné předměty.

“Spekulativní oceňování a investiční mentalita kolem NFT odvádí pozornost od hraní samotné hry a povzbuzuje šmelinu, což je v rozporu s dlouhodobou radostí a úspěchy našich hráčů.”

Minecraft má podle Mojangu sílu spojovat hráče, vytváří prostor pro společné zážitky. Tvůrci jsou přesvědčení, že NFT předměty naopak vytvářejí rozdíly a bariéry, navíc lákají podvodníky, kteří se z lidí akorát snaží vytáhnout peníze. 

Od NFT předmětů se naposledy distancovala Sony, společnost zdůraznila, že nově představený program PlayStation Stars a jeho odměny rozhodně nebudou postaveny na blockchainu.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro hodnocení a psaní komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama