Karel Janeček povede svou prezidentskou kampaň i v metaverzu, spojil se s platformou Somnium Space
i Zdroj: Twitter / Somnium Space
Novinka Karel Janeček povede svou prezidentskou kampaň i v metaverzu, spojil se s platformou Somnium Space

Karel Janeček povede svou prezidentskou kampaň i v metaverzu, spojil se s platformou Somnium Space

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

4. 7. 2022 11:55

Český kandidát na prezidenta Karel Janeček se stane zřejmě prvním českým politikem, který svou politickou kampaň povede i v prostředí metaverza. Platforma Somnium Space na Twitteru oznámila, že s matematikem a miliardářem uzavřela partnerství, v rámci kterého budou poskytovat pro jeho kampaň technické zázemí.

Reklama
Reklama

  • Kandidát na českého prezidenta Karel Janeček vstupuje do metaverza
  • Spojil se s platformou Somnium Space
  • Minimálně na evropské úrovni jde do velké míry o unikát

Kromě tohoto úvodního Tweetu ale bohužel k spolupráci nemáme žádné konkrétní informace. Karel Janeček, kandidující v prezidentských volbách 2023, spustil svou volební kampaň pod heslem Tohle je Karel. Kromě kontaktu s potenciálními voliči ve skutečném světě, například na vrcholcích jednotlivých krajů republiky, zřejmě chce zaujmout i mladší voliče a fanoušky moderních technologií. V metaverzu se dle prvních záběrů objeví jeho virtuální kopie. Další podrobnosti k projektu by měly přijít v budoucnu.

Společnost Somnium Space patří k lokálním lídrům metaverzových projektů. Funguje jako svébytný VR svět se systémem vlastnictví postaveném na blockchainu Ethereum.

I když může jít do určité míry o světový unikát, nejde o vyloženě první politickou kampaň využívající metaverza. V loňském roce například skrze platformu ZEPETO propagoval své cíle kandidát na starostu města New York Andrew Yang. V metaverzu se objevila také Thearse McCalmon z 46. okrsku senátních voleb ve státě New York. Svou roli dále sehrálo při březnových prezidentských volbách v Jižní Koreji.

Hry jako takové pak slouží jako okrajová platforma pro politické kampaně už mnoho let. Vzpomenout můžeme na kampaň amerických prezidentů Baracka Obamy v Burnout Paradise a Joea Bidena ve Fortnite, nebo francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Minecraftu. Zajímavostí je, že v těchto třech případech kandidáti ve volbách zvítězili.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz