Sony zdůrazňuje, že sběratelské předměty z programu PlayStation Stars rozhodně nejsou NFT
i Zdroj: Sony Interactive Entertainment
NFT Novinka Sony zdůrazňuje, že sběratelské předměty z programu PlayStation Stars rozhodně nejsou NFT

Sony zdůrazňuje, že sběratelské předměty z programu PlayStation Stars rozhodně nejsou NFT

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

15. 7. 2022 09:00

Společnost Sony včera oznámila program PlayStation Stars, který bude činorodé hráče odměňovat za jejich aktivitu a plnění rozličných úkolů. Jednou z těchto odměn mají být také i digitální sběratelské předměty. Také vám to něco připomíná?

Reklama

  • Sony vysvětluje, jak budou fungovat digitální předměty z nově oznámeného programu
  • S předměty nelze obchodovat, nevyužívají blockchain

Zmíněné předměty mají za úkol reprezentovat věci, které se hráčům s konzolí od Sony zaručeně budou líbit. Půjde například o figurky postaviček z konkrétních her nebo zařízení spojená s historií značky PlayStation. A jelikož se bude jednat o čistě digitální předměty, zákonitě musela přijít otázka, zda půjde o NFT. 

Na otázku v rozhovoru pro The Washington Post odpověděla Grace Chen, která má na starost reklamní aktivity, licencované předměty a merchandising. “Určitě nejde o NFT. To rozhodně ne. Nemůžete s nimi obchodovat nebo je prodat, nevyužívají žádnou blockchainovou technologii,” vysvětlila a pro jistotu ještě jednou dodala, že “rozhodně” nejde o NFT.

Snaha vývojářů zapojit do svých projektů NFT předměty se nemusí vyplatit, někteří hráči jsou totiž alergičtí na vše, co nějakým způsobem využívá blockchain. Není se tedy čemu divit, když se Sony od podobných aktivit snaží distancovat. Sběratelské předměty pro aktivní hráče na konzolích PlayStation se tím pádem budou shromažďovat pouze pro radost.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro hodnocení a psaní komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama