Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge Recenze Vydejte se zpět v čase s recenzí Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder´s Revenge

Vydejte se zpět v čase s recenzí Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder´s Revenge | Kapitola 3

Martin Synek

Martin Synek

8. 7. 2022 17:00 5

Seznam kapitol

1. ŽELVY ZE STARÉ ŠKOLY 2. HRATELNOST ZE STARÉ ŠKOLY 3. TO NEJLEPŠÍ ZE STARÉ ŠKOLY

Žánr beat-em up se největší oblibě těšil v průběhu devadesátých let minulého století. Nyní se však otevírá brána do Dimenze X, ze které snad na všechny myslitelné platformy přichází Želvy Ninja z minulosti. Vzpomene si na ně ještě někdo? Nebo zůstanou uzamčeny pouze v našich vzpomínkách z dětství?

Reklama
Reklama

Ve světle výše napsaného by měl zaznít snad jediný zápor celé hry. Je jím na dnešní dobu tristní délka příběhu, která se pohybuje v rozmezí dvou až tří hodin. Je to prostě automatovka jako víno a tvůrci z Tribute Games svoji inspiraci ve starších sourozencích rozhodně nezapírají. Spíše naopak. Z jejich díla čiší nadšení pro věc a ze všech videí ze zákulisí je vidět, že hře byla věnována neuvěřitelná péče. Každá z 16 misí, které budete v rámci hry absolvovat, je vizuálně originální a v mnoha z nich poznáte seriálové kořeny. Ať už jde o newyorskou zoo, podzemku, Baxterovu laboratoř nebo některou ze závodních misí, které čas od času vystřídají chůzi po vlastních. Navíc v každé jedné misi čeká minimálně jeden boss.

Vydejte se zpět v čase s recenzí Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder´s Revenge
i Zdroj: Martin Synek / Hrej.cz

Hře ve své podstatě nejde moc vytknout. Vše, co dělá, dělá výborně. Hraje se skvěle v jednom i ve více lidech. Nabízí prověřené hrdiny, kteří dovádí přesně tak, jak si je pamatujete z obrazovek televize. A to jsem se ještě nezmínil o zdejší hudbě, na které opět pracoval Tee Lopes (stejně jako u Streets of Rage 4) a přizval si několikero zajímavých osobností. Namátkou Ghostface Killah, Raekwon (oba Wu-Tang Clan) nebo třeba Mikea Pattona (Faith No More, Tomahawk, Fantomas a další). Sám za sebe tvrdím, že soundtrack je minimálně stejně kvalitní jako hra samotná, a i zde je na první poslech znát péče, s jakou byl komponován. Bravo.

Aktuální želvy disponují vším, co mám rád a netrápí je žádný výrazný nedostatek. Ano, jde o zhruba tříhodinovou pouť do doby, kdy zábava byla na prvním místě a postávání před coin-op automatem běžnou rutinou. Jsou to dveře do minulosti, které se otevřely všem, kteří si dobu největší slávy želváků dobře pamatují a zároveň ukázka toho, že i dnes nás dokáže zabavit věc, která je svými principy i vzezřením absolutně podřízena zábavě a nostalgii. Takhle se to totiž má dělat. 

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge
Xbox Xbox One
Windows PC
PlayStation PlayStation 4
Nintendo Switch Switch

Verdikt

TMNT Shredder’s Revenge je jednou z nejlepší beat-em up her, které jsem kdy hrál, s oblíbenými hrdiny k tomu. Neměl by ji minout nikdo, koho podobný styl hraní baví. Želvy jsou zpátky, v plné parádě, včetně bezvadného soundtracku.

Co se nám líbí a nelíbí?

Skvělí hrdinové
Kvalitní soubojový systém
Parádní retro grafika
Špičkový soundtrack
Kooperativní multiplayer pro 6 lidí
Snad jen kratší příběh
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz