Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge Recenze Vydejte se zpět v čase s recenzí Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder´s Revenge

Vydejte se zpět v čase s recenzí Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder´s Revenge

Martin Synek

Martin Synek

8. 7. 2022 17:00 5

Seznam kapitol

1. ŽELVY ZE STARÉ ŠKOLY 2. HRATELNOST ZE STARÉ ŠKOLY 3. TO NEJLEPŠÍ ZE STARÉ ŠKOLY

Žánr beat-em up se největší oblibě těšil v průběhu devadesátých let minulého století. Nyní se však otevírá brána do Dimenze X, ze které snad na všechny myslitelné platformy přichází Želvy Ninja z minulosti. Vzpomene si na ně ještě někdo? Nebo zůstanou uzamčeny pouze v našich vzpomínkách z dětství?

Reklama
Reklama

Čtyři mutantní želvy, oplývající uměním ninjutsu, mě provázely, coby můj nejoblíbenější seriál, v průběhu celého mého dětství. Dodnes si velmi dobře pamatuju na moment, když jsem je uviděl prvně v televizi v jejich nejlegendárnějším kresleném seriálu. Mimochodem to bylo na svérázném programu OK3 někdy v průběhu roku 1991. Úderná znělka, která se stala takřka legendární a k tomu navrch čtyři želví bratři, ohánějící se různými zbraněmi a potírající zločin v New Yorku. To prostě chceš! Futuristické zbraně, mimozemšťani, cestování dimenzemi a tuna bojových umění, to je jen malý výčet všech zajímavostí, které se ploše dvacetiminutových dílů každý týden odehrávaly. V potaz musím samozřejmě vzít i pozdější český dabing, který byl skvělý a plný hlášek, které si pamatuju dodnes. A charismatický Trhač, po kterém parta kolem želv pásla celý seriál, vždycky uměl správně zatopit pod kotlem.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 899 Kč (krabicová verze)
  • Česká lokalizace: Ne
  • Faktor znovuhratelnosti: 7 možných konců a multiplayer až pro 6 lidí k tomu přímo vybízí
  • Proč koupit: Pokud vám nestačí to, že jde o Želvy ninja, přečtěte si chválu kolem

Nejspíše se ale ptáte, proč vás všechny mořím takovým úvodem? Odpověď je přinejmenším taková, že i když jsme se posunuli v čase o třicet let, tento fenomén na mě znovu promluvil v podobě, která mu sluší ze všeho nejvíce. Poctivá dvojrozměrná beat-em up mlátička, která si ze svého žánru bere to nejlepší a nejzábavnější. Hra jako by vyšla v době největší slávy mladých želvích nindžů a tvůrci ze studia Tribute s podporou Dotemu ukazují, že i po více než třiceti letech se dá správně navázat na zábavu, která již dnes není moc obvyklá (pominu-li Streets of Rage 4 od stejných tvůrců). Pro mě osobně se zde tedy setkávají oblíbení hrdinové ve své nejlepší formě, spojené s žánrem, který jim – dle mého názoru – slušel ze všeho nejvíce (pomrkávám samozřejmě po skvělých Turtles in Time).

Opět se uvidíme s Trhačem, jak napovídá i samotný název hry, spřádajícím další zlověstné plány na ovládnutí světa. K tomu však potřebuje robotické tělo svého dodavatele výzbroje a technologií Kranga. Soustředí na to všechny své síly a shromáždí snad všechny záporáky, které jsme mohli při vysílání původního seriálu vidět. Samozřejmostí jsou Bebop a Rocksteady či Baxter Stockman nebo král Krysa. Ve výčtu bych mohl pokračovat dalšími jmény typu generála Traaga z Dimenze X, popřípadě některým z překvapivých setkání se známými postavami. Zde bych vás však nerad připravil o překvapení z objevování všech skrytých cameí a easter eggů. Jinak bojujete s klanem Foot, Stockmanovými myšáky, kamennými válečníky a vlastně se spoustou běžných známých a různorodých nepřátel.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz