The King of Fighters XV Recenze The King of Fighters XV je automatovka jako víno!

The King of Fighters XV je automatovka jako víno! | Kapitola 3

Martin Synek

Martin Synek

3. 3. 2022 20:30

Seznam kapitol

1. KRÁL BOJOVNÍKŮ 2. EVOLUČNÍ KROKY 3. DO POLIČKY S TÍM

Žánr bojových her zažívá v posledních letech renesanci. Vracejí se staré, dobré, a hlavně zažité série, a jednou z nich je právě The King Of Fighters. Výkladní skříň SNK letos spěchá s patnáctým dílem a tvůrci se holedbají, že tato hra překoná všechna očekávání. Skutečně?

Reklama
Reklama

Všechny hodiny, které strávíte tvrdým tréninkem se vám bohatě zúročí při hraní některého z online režimů. V nabídce se nachází kromě online tréninku i klasické módy jako jsou Ranked či Casual, samozřejmě si stále můžete vytvořit svou místnost a zde si bojovat do zemdlení. Nastavení profilu nebude vůbec žádný problém a v klidu si vyberete jak bojovníky do trojic, tak i vhodné bijce do bojů jednotlivců. K tomu si ještě ve zdejší DJ Station namixujete hudbu či zvuky u her samotných. Customizace a další – pro mě – nevýznamné záležitosti jsou zde přítomny také, a každý se zde může vyřádit s vášní sobě vlastní. Nicméně nečekejte nějaký komplexní a promakaný editor postav, na to jste si vybrali špatnou bojovku. 

The King of Fighters XV je automatovka jako víno!

Tady se jede na dlouhodobě budované evoluci své vlastní značky a v tomto ohledu hra v žádném případě neselhává. Soubojový systém je zábavný, lehce uchopitelný, a hlavně funkční jak pro novice, tak i pro profesionály. SNK jednoduše opět doručila produkt, který hladí duše vyznavačů žánru a zároveň pamatuje i na takové, kteří si pro své první kroky v bojovkových vodách vybrali právě tuto sérii. U posledního Samurai Shodown ze stejné stáje jsem remcal o trošku více, protože tehdy šlo o moji srdcovou záležitost. Zde v případě KOFXV jsem nic výjimečného neočekával a návdavkem mi byla doručena velmi zábavná bojovka, která ctí své kořeny, a hlavně nezapomíná na své skalní fanoušky, kteří jsou dle prvních reakcí velmi nadšeni. Krom všeho výše napsaného poprvé coby zástupce bojovek od SNK obsahuje tzv. rollback networking, který v kostce vylepšuje stabilitu síťového prostředí a také rychlost připojování do zápasů. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zápasy jsou prosty lagů a čekací doba na připojení do mače se pohybovala okolo příjemných 20 sekund.

The King of Fighters XV
PlayStation PlayStation 5
Xbox Xbox One
Windows PC
Xbox Xbox Series X | S
PlayStation PlayStation 4

Verdikt

Trh s bojovkami se rozrůstá o dalšího skvělého zástupce žánru. Opět nejde o revoluci, jako v případě Guilty Gear -Strive-, ale o pozvolnou evoluci dlouhodobé série, kterou si SNK hýčká podobně, jako své další klenoty. A já jsem jim za to velmi vděčný. Kdokoli, kdo by zvažoval pořízení této hry, nebude v žádném případě zklamán. Obsahuje velké množství postav, ze kterých si prostě dokáže vybrat každý, obstojnou grafiku a opět skvělý soubojový systém, který přejde do krve všem.

Co se nám líbí a nelíbí?

Výborná hratelnost
Pestrá nabídka 39 postav
Skvělý online matchmaking
Nabídka online režimů
Slabý příběhový režim
Nevyvážené grafické zpracování
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz