Shadow Warrior 3 Recenze Shadow Warrior 3 je oldschool střílečkové překvapení

Shadow Warrior 3 je oldschool střílečkové překvapení | Kapitola 3

Martin Synek

Martin Synek

8. 3. 2022 17:30

Seznam kapitol

1. POSLEDNÍ NINDŽA NA SVĚTĚ 2. NÁSTROJE ZKÁZY 3. KONEC DOBRÝ

Lo Wang se vrací, aby dovyprávěl svůj tragikomický příběh skrze novou firstr-person střílečku, která má být zároveň i návratem ke kořenům série. Má ambice oslovit i fanoušky, u kterých doposud na disku kraloval Doom Eternal, nebo jde pouze o promarněnou šanci?

Reklama
Reklama

 Hra běží na čtvrtém Unreal enginu a grafická podoba je… svérázná. Místy hře chybí detail, a i některé animace by zasloužily předělat (jedná se především o ty při glory killech). Jindy zase dokáží tvůrci s technologií čarovat a ukazují, že Shadow Warrior umí být i zatraceně krásný. A to se stále bavíme o hře, která vychází primárně na konzole staré generace. Sem tam se stane, že váš průchod naruší nečekaný glitch, kdy se oponent zasekne v prostoru, ale jde spíše o nahodilé momenty, které v žádném případě nekazí zážitek z jinak bezchybné akce. 

Shadow Warrior 3 je oldschool střílečkové překvapení

Hru jsem osobně prošel dvakrát. Na normální obtížnost zabere zhruba 7 hodin, ale po dohrání jsem dostal chuť na přídavek, který spočíval v průchodu na obtížnost HARD. Zde jsem konečně našel tu správnou výzvu, a to samé bych doporučil všem, kteří třeba Eternalem prochází jako nůž máslem. Souboje se stanou ještě intenzivnějšími a musíte si setsakra dávat pozor, aby vás netrefil některý z vypuštěných projektilů. Na hru více hráčů mimochodem zapomeňte, protože Shadow Warrior 3 je čistě singleplayerovým zážitkem. 

Jakákoli z výše uvedených výtek by neměla hráčům zabránit v tom, aby si hru užili. Jde o střílečku, kterých se dnes už mnoho nevidí a hraje se jako z partesu. Přináší výzvu i dobrý pocit ze střílení samotného, které je okořeněno souboji chladnou ocelí. Pro fanoušky jde o povinnost a nevidím jediný důvod, proč hře nedat šanci. Dle mého názoru jde o daleko povedenější záležitost, než tomu bylo v případě druhého dílu, který mi přišel zbytečně překombinovaný s pseudo otevřeným prostředím, které hře až tak úplně nesedělo. Tady se hraje na přímočarou jistotu, kde se střídají rychlé platformingové pasáže s hromadou skoků a záchytů, a nápadité arény se spoustou zajímavých protivníků. 

Shadow Warrior 3
Xbox Xbox One
Windows PC
PlayStation PlayStation 4

Verdikt

Skvěle fungující, rychlá a návyková singleplayerová FPS, která je ze všeho nejvíce svěžím závanem starých časů. Na těch pár malých nedokonalostí velmi rychle zapomenete a necháte se unést Lo Wangovým svérázným přístupem k řešení problémů.

Co se nám líbí a nelíbí?

Výborná hratelnost
Nápadité zbraně
Solidní příběh
Lo Wangovy hlášky
Nevyvážené grafické zpracování
Slabší animace poprav
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz