Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 Elite Edition Recenze Recenze Sniper: Ghost Warrior Contracts 2: Elite Edition, vylepšené verze velmi solidní odstřelovací jednohubky

Recenze Sniper: Ghost Warrior Contracts 2: Elite Edition, vylepšené verze velmi solidní odstřelovací jednohubky

David Plecháček

David Plecháček

13. 9. 2021 13:25

Seznam kapitol

1. ZPÁTKY S OPTIKOU 2. V NOVÉM 3. JE TOHO DOST?

Už nějaký ten pátek se o korunu nejlepší odstřelovačské hry přetahují dvě série. Druhoválečný Sniper Elite a naopak mírně futuristický Sniper: Ghost Warrior. Druhá zmíněná série má o něco horší reputaci, kterou se vývojáři snaží s každým dílem pracně zlepšovat. Jak se to povedlo tentokrát? Ghost Warrior Contracts 2 s menším zpožděním vychází i na PlayStationu 5 ve vylepšené, rozšířené edici.

Reklama
Reklama

Díky Blood Money jsem objevil krásu her, které vám dají vágní cíl a několik různých způsobů, jak se k němu dostat. Hitman rozhodně s tímto dílem nezačal, ale dřív jsem podobnou mantru zřejmě nedokázal dostatečně ocenit a až s věkem k ní dozrál. Od té doby se dá říct, že jsem nevynechal snad jedinou hru podobného ražení, čímž diskuzi omezíme prakticky jen na další díly s plešatým zabijákem s čárovým kódem na zátylku. Dlouhé roky tu byl Hitman a za ním prázdno. Všechno změnilo až studio, které málem zaniklo kvůli tomu, že si vzalo příliš velké sousto.

BYL JSEM U TOHO

Pamatuju si tu dobu moc dobře. Sniper Ghost Warrior dlouhou dobu patřil mezi hry, které jste mohli nalézt spíše ve výprodejovém koši nejmenovaného supermarketu než v poličkách hráčů. A především platil za tu „horší“ sérii s odstřelovačkou v hlavní roli, lepší se už od začátku jevil druhoválečný Sniper Elite. Vraťme se ale ke studiu City Interactive, respektive CI Games tvořící Ghost Warrior. Po dvou nemastných neslaných dílech se autoři pustili do přípravy třetího, který měl změnit chod dějin a ukázat, zač jsou toho polští vývojáři loket. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 999 Kč
  • Faktor znovuhratelnosti: Vysoký, téměř klíčový
  • Česká lokalizace: Ano
  • Vylepšení oproti původní verzi: Kuše a další tři zbraně, nový skin, lepší grafika, režimy výkonu, podpora DualSense

Doteď si pamatuju naše redakční diskuze. Která hra bude lepší, Sniper Ghost Warrior 3, nebo Sniper Elite 4? Zatímco studio Rebellion (opět) udělalo nadprůměrnou hru, SGW 3 bylo hrou ryze průměrnou s hromadou technických problémů, včetně zhruba tříminutových loadingů. 

Ještě mi dejte pár řádků, už tam budem!

Vtip je v tom, že onen vyhlížený příchod revoluční hry málem studio CI Games položil a tehdejší ředitel musel vystoupit, v tiskovém prohlášení se de facto omluvit za velké oči a vyhlásil návrat k menším, zato koncentrovanějším hrám. Návrat k budgetu se ale nekonal. Naopak. Z krize vzešel nový koncept, Sniper Ghost Warrior Contracts, který vypadal lépe než kdy před tím. Dá se také říct, že Ghost Warrior konečně nalezl recept, který mu tak dlouho chyběl.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz