Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends
Ruined King: A League of Legends Story Recenze Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends | Kapitola 3

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 3. 2022 16:45 1

Seznam kapitol

1. VÍTEJ, TEMNOTO 2. JASNĚ…AHA…CHÁPU…COŽE? 3. UŽ MÁM DOST

Nebudu vám nic nalhávat, nejsem náruživým hráčem tahových RPG… vlastně, pokud posloucháte hPody, tušíte, že obecně nejsem hráčem singleplayerových her. Pokud mám čas, hraju své multiplayerovky, mezi které patří i League of Legends. Tomu se věnuji už více jak dekádu, tudíž mě samozřejmě oznámení nových her ze světa Runeterra poměrně nadchlo – a tak mi bylo přiděleno i recenzování Ruined King: A League of Legends Story.

Reklama
Reklama

UŽ MÁM DOST

Je to vše? Nikoliv! I v Ruined King existuje bonus ve formě ultimátní schopnosti. Tu si nabíjí každá hráčova postava během boje. Čím silnější a častější útoky rozdává, tím více bodů získá do své ultimátní schopnosti. Ta je pochopitelně mnohem silnější než klasické hmaty a její použití je okamžité.

Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Asi si dokážete představit, že je pro neznalce žánru i po několika hodinách obtížné se v bojích vůbec vyznat. Pokud hrajete na nižší obtížnost, jako jsem nakonec hrál i já, nenutí vás hra řešit všechny zmíněné záležitosti až do pozdních částí příběhu. Pokud odejdete z boje s nalomeným zdravím a kousek od vás číhá další skupinka, v klidu se doléčíte poměrně tučnou zásobou elixírů.

Ty nacházíte po mapě, jak už jsem dříve zmínil, a jejich počet na pár hodin vystačí. Jakmile se ale posunete k závěrečným částem zápletky, lízání ran už není tak jednoduché a často se musíte se svou družinou uchýlit k ohni a odpočinout si. Tím se doplní jak mana, tak životy, ale zároveň se částečně obnoví nepřátelé na mapě. A to už může představivat větší problém. Postupem času se totiž variabilita schopností, obtížnost nepřátel a jejich počty razantně navýší a po pár soubojích jste nuceni zavelet k ústupu. Jenže odpočinek znamená znovuzrození protivníků, další souboje, další odpočinek… No, a dostáváte se do celkem nepříjemného kruhu, ze kterého lze uniknout jedině zlepšením postavy.

Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Levelování tu funguje více směry. Za každý souboj jsou zúčastněným postavám uděleny zkušenosti, s čímž se také zlepšují jejich schopnosti a runy, tedy další cesta, jak profilovat hrdinu – stejně jako vylepšování zbraní pomocí speciálních předmětů.

Předchozí řádky možná mohou znít zbytečně popisně, zkrátka jsem ale měl potřebu detailně vysvětlit a naznačit, jak komplexní vlastně hratelnost Ruined King je. Všechny koncepty a mechanismy na vás hra naloží během relativně krátké chvíle a řešit je během toho, když se na vás neustále valí monstra, je celkem náročné.

MUSÍM BÝT UPŘÍMNÝ…

I to je důvodem, proč jsem se ke hraní musel nutit. Proč? Já vlastně nevím. Zapnout Ruined King a opět se dostat do nálady bylo dost náročné. Ze všeho jsem totiž cítil nepříjemný pocit trhanosti, a to nejen kvůli komplexnosti, ale i příběhu. Zápletku hra vypráví skrze několika způsoby – buď přímo na mapě skrze dialogy, východním stylem strnulé obrazovky s dvěma postavami, plynulou animací, nebo taky komiksovými políčky. Všechny styly se ale mezi sebou prolínají, přičemž při změnách čeká několik sekund načítání. Vnímat pak, leč zajímavý, ale složitě vyprávěný příběh, na který navážete komplexními souboji s nutností neustálého léčení… no, co vám budu povídat. Osobně mi zkrátka přišlo, že se hře nepodařilo zacílit na mainstreamové publikum a fanoušky League of Legends, ale spíše na příznivce tahových RPG. Velkou výhodou je fakt, že k zahrání nepotřebujete znát nic ze světa League of Legends – i když pro hráče klasické MOBA nabízí Ruined King spoustu zajímavostí, samotný příběh vás vezme úplně na začátek všeho. Pokud jste hardcore fanoušek tahovek, klidně si k hodnocení nějaký ten bodík přičtěte.

Nemůžu říct, že Ruined King není zábavný. Když jsem se do hry ponořil, začala mě bavit – její kvality se nedají skrýt, ale bylo pro mě velmi těžké je vstřebávat a znovu se do nich dostávat – tedy alespoň z pohledu klasického fanouška světa League of Legends.

Ruined King: A League of Legends Story

Verdikt

Ruined King je pohledný a zajímavý titul, a nepochybuji, že se bude fanouškům žánru hrát moc dobře. Jako příznivce League of Legends jsem ale byl ztracený a ztratil naději, že tituly Riot Forge budou mířit především na nás - tedy dlouholeté milovníky původní MOBA. Ruined King je náročný, svérázný a dle mého názoru hodně těžkopádný. Já se zkrátka moc nebavil.

Co se nám líbí a nelíbí?

Grafická stylizace
Motivy League of Legends
Zajímavý soubojový systém
Příběh
Těžkopádná hratelnost
Neelegantní a přeplácané vyprávění příběhu
Malá otevřenost nováčkům v žánru
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz