Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends
Ruined King: A League of Legends Story Recenze Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 3. 2022 16:45 1

Seznam kapitol

1. VÍTEJ, TEMNOTO 2. JASNĚ…AHA…CHÁPU…COŽE? 3. UŽ MÁM DOST

Nebudu vám nic nalhávat, nejsem náruživým hráčem tahových RPG… vlastně, pokud posloucháte hPody, tušíte, že obecně nejsem hráčem singleplayerových her. Pokud mám čas, hraju své multiplayerovky, mezi které patří i League of Legends. Tomu se věnuji už více jak dekádu, tudíž mě samozřejmě oznámení nových her ze světa Runeterra poměrně nadchlo – a tak mi bylo přiděleno i recenzování Ruined King: A League of Legends Story.

Reklama
Reklama

I když se mi oznámení nových her líbilo, upřímně jsem jim nevěnoval tolik pozornosti. Nevěděl jsem, o jaký žánr půjde, jaká bude hratelnost, zkrátka vůbec nic. Jako nehráč tahových RPG musím říct, že to asi nebyl nejlepší krok – hra mě okamžitě hodila do víru poměrně složité hratelnosti, mnoha linek vyprávění příběhu a minima vysvětlování. A mým úkol bylo zorientovat se a přinést recenzi. Ne jako fanoušek žánru, ale jako fanoušek světa Runeterra a League of Legends.

VÍTEJ, TEMNOTO

Právě okolo těchto dvou jmen se celá hra točí. Svět Runeterry toho skrývá opravdu hodně a je fajn, že se Riot Games rozhodli pozadí tohoto světa místo knih vyprávět ve formě her. Ruined King pak začíná příběhem titulního hrdiny – Viega, neboli „zkaženého“ krále. Ten chtěl osvobodit svou ženu ze spárů temnoty, ale kouzlo se mu trochu vymklo z ruky a temnota začala požírat celý svět. Její chapadla začala napadat také svět smrtelníků, a to včetně oblasti Bilgewateru, hlavní herní lokace.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 30 eur na Steamu (cca. 780 korun)
  • Česká lokalizace: Ne
  • Základní herní doba: Přibližně 20-30 hodin
  • Obtížnost: Pro nováčka v žánru poměrně vysoká, a to i přes možnost volby v menu
  • Spojitost s League of Legends: Hra je samozřejmě spojená se světem LoL, pro hraní a pochopení příběhu ale nemusíte mít žádné znalosti. Vývojáři vám v Ruined King vše důkladně vysvětlí

Samozřejmě příchod temnoty nečekáte každý den, tudíž příchod zla zastihne hrdiny v nepříliš vhodný okamžik. Sarah Fortune, pro znalce LoL také Miss Fortune, zrovna přebírá vládu nad Bilgewaterem. Potulující se přízraky ale pochopitelně nejsou úplně vhodnou propagační kampaní. Tento problém se rozhodne vyřešit s pomocí dalších známých, které potkáváte v dalším průběhu hry.

Pro to ale nejdříve musíte prozkoumávat lokace. Jejich počet je zpočátku vcelku štědrý a svět rozhodně nenudí. Mapou procházíte v reálném čase, přičemž na vás kromě mnoha truhliček s dodatečným vybavením čekají i papírky, NPC s dialogy a také nepřátelé. Ti se po mapě taktéž pohybují v reálném čase a do tahového souboje se dostanete vzájemným střetem. Zpočátku zkrátka přiběhnete k nepříteli, dáte mu pár ran a jdete dále, s postupujícími procenty splnění hry se ale tento proces značně komplikuje.

Recenze Ruined King: A League of Legends Story, hry, která není pro fanoušky League of Legends

Ve skutečném čase se totiž po mapě může takových nepřátel potulovat více, i mimo boj ale můžete následující šarvátku ovlivnit – třeba sesláním schopnosti nebo lehkým poklusem dál od skupinky nepřátel tak, aby se z jednoho boje nestala brutální a nerovná zteč. To vše pak doplňuje i nutnost obnovovat životy, protože si z každého boje odnášíte utržené šrámy, potřeba vylepšovat své zbraně, nebo utíkat negativním efektům. K tomu se ale dostaneme později.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz