Článek Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

Radek Raudenský

Radek Raudenský

8. 8. 2021 22:30

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. SPÍNAČE 3. POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Svět herních klávesnic je stále rozmanitější - na jedné straně je spoustu zastánců klávesnic plných velikostí, určitá sorta ale stále prozkoumává možnosti a výhody menších klapátek, jako je třeba Razer Huntsman Mini.

Reklama
Reklama

POUŽÍVÁNÍ

Pojďme tedy k dojmům z používání. Přechod z plnohodnotné klávesnice na tu nejmenší může chvíli zabrat, a to zejména pokud jste zvyklí na velký enter nebo aktivně využíváte numerické klávesnice. Stačí ale pár hodinek a na rozložení si zvyknete. Větší problém ale nastává s používáním funkčních kláves jako je print screen, delete nebo šipky. 

Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

V tomto případě tak musíte využít, po vzoru klávesnic v menších noteboocích, sekundárních funkcí. Klávesnice skrze tlačítko Fn nabízí kompletní paletu funkčních tlačítek. Fn + P supluje print screen, Fn + J,K,L,I zastupují šipky a Fn s čísly tvoří soustavu F kláves. Na používání těchto zkratek je nutné si zvyknout, klávesnice ale právě díky nim může být tak mobilní a zároveň plně funkční funkční. 

Když si na trochu neortodoxní využívání v plném rozsahu navyknete, stává se z Razer Huntsman Mini skvělý společník. Díky fialovým spínačům se na klávesnici excelentně píše, odezva je totiž skvělá a stisk je… jistý. Jakmile přejdete na hraní, exceluje klávesnice ještě více. Během hraní se velice často přemisťuji a pohybuji po stole, zároveň mi na něm kompaktní rozměry nechávají mnohem více prostoru. Pro hraní jsou klávesnice tohoto typu úplně nejlepší společníci a pokud aktivně nepoužíváte numerickou klávesnici nebo řadu se šipkami (například zároveň klávesnici nevyužíváte k účetní práci), není nad čím váhat.

Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

ZÁVĚR

Razer Huntsman Mini se zkrátka povedla – pochopitelně především díky své nízké hmotnosti, rozměrům a optickým spínačům Razer Optical Purple. Jinak bohužel klávesnice nedává svůj značkový původ moc najevo… s výjimkou ceny. Na czc.cz vás vyjde na pořádně tučných 3 499 korun, což je cenovka, nad kterou se i rozhazovačný hráč na nějakou chvíli zamyslí. U produktů Razer je ale motivace vždy stejná – značka, její prestiž, historie a kvalita. To je kombinace, kterou Razeru upřete jen těžko, a jak už jsem výše zmínil, fialové spínače jsou subjektivně mnohem lepší než konkurenční Cherry.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz