Článek Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

Radek Raudenský

Radek Raudenský

8. 8. 2021 22:30

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. SPÍNAČE 3. POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Svět herních klávesnic je stále rozmanitější - na jedné straně je spoustu zastánců klávesnic plných velikostí, určitá sorta ale stále prozkoumává možnosti a výhody menších klapátek, jako je třeba Razer Huntsman Mini.

Reklama
Reklama

SPÍNAČE

Nebyl by to Razer, aby do svých klávesnic nedodával i vlastní spínače. Razer Huntsman Mini vám může dorazit buď s Razer Optical Purple či Red spínači, námi testovaná varianta měla fialové – a skvěle mi vyhovovaly. Charakterově nejblíže jim jsou modré spínače od Cherry, Razeru se ale podařilo mechanismus přizpůsobit i hraní, tudíž stisk nevyžaduje tolik síly a na oplátku nemá klávesa při návratu do výchozí polohy velký odpor.

Recenze Razer Huntsman Mini - drobného, ale skvělého pomocníka pro hraní

Zároveň nejsou fialové spínače jen tak ledajaké – klávesy totiž nefungují relativně standardním způsobem, kdy se stisk registruje při dosednutí plastové části na spodní desku. Optické spínače využívají laserového paprsku, který je pod každou klávesou – v normálním stavu blokuje cestu paprsku plastová část pružiny, kterou při stisku posunete dolů a laser cestuje na druhou stranu dutiny, kde světlo registruje snímač. Díky tomu by měla klávesnice zaznamenávat stisk rychleji než konkurence.

Na to se můžeme podívat i řečí čísel – Razer Optical Purple vyžaduje pro stisk sílu 45 gramů a klávesa reaguje po 1,5 mm cesty, celková cesta při tom činí 3,5 mm. Cherry MX Blue vyžadují sílu 60 gramů, stisk registrují po 2,2 mm a celková cesta činí 4 mm. Reakční doba je u Razeru 2 ms, u Cherry MX zhruba 5 ms. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz