Mario Party Superstars Recenze Recenze Mario Party Superstars, další z párty kompilací made in Nintendo

Recenze Mario Party Superstars, další z párty kompilací made in Nintendo

Martin Synek

Martin Synek

10. 11. 2021 19:10

Seznam kapitol

1. UŽ ZASE PAŘÍME 2. POŘÁDNÝ VÝBĚR 3. NEJSTE NA TO SAMI

Když jsem se posledně radoval ze souboru mikroher, které s sebou přitáhl poslední WarioWare, ani by mě nenapadlo, že večírek ještě zdaleka nekončí. Nintendo přikládá pod kotel a pro všechny milovníky gaučového hraní (a nejen pro ně) aktuálně přináší průřez historií značky Mario Party v podobě titulu Superstars.

Reklama
Reklama

Ještě mi ani pořádně nestačily vychladnout JoyCony od posledně a už je musím znovu žhavit. Tam, kde Wario zkoušel mojí trpělivost, a především soutěživost v jeho stovkách mikroher, musí aktuálně navázat Mario s jeho profláklými minihrami. Aby také ne, když tvůrci vzali stovku, dle jejich názoru nejlepších miniher z předchozích dílů série Mario Party a oblékli je do moderního kabátku. Jenže několik odlišností a inovací od posledního Super Mario Party z roku 2018 přece jen titul nabízí a na následujících řádcích se dozvíte, zda byste nejnovějšímu kompilátu měli dát šanci, či nikoli. 

PARTY HARD

Pokud letité Mario Party znáte, v podstatě i dobře víte, co Superstars nabízí. Dvanáctý díl série a druhý pro Nintendo Switch jde na všechno hezky od lesa. Tak nějak sází na to, že o značce již něco víte a nejdete naslepo. Osobně jsem několik dílů odehrál a musím říci, že jakékoliv pokračování, které jsem v minulosti vlastnil, bylo doma de facto nejhranější party hrou. Tvůrci se totiž vždy dokázali trefit do konceptu zábavných a jednoduchých minihříček, které se ve více lidech staly neuvěřitelně návykovými. Nicméně i člověk nepolíbený  sérií v tomto případě dozajista nebude zklamán.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1399 Kč
  • Česká lokalizace: Ne
  • Znovuhratelnost: Prakticky nekonečná
  • Bude vás bavit: protože nabízí obrovskou porci multiplayerové zábavy
  • Možná nevíte: Ve hře naleznete minihry ze starších dílů série Mario Party (1 – 10)

Hlavní náplní Mario Party Superstars je v základu pětice herních desek, které ve své podstatě nejvíce připomínají klasické Člověče, nezlob se!. Každá z nich má své zasazení a je něčím originální. Všechny vycházejí ze starších her a je tedy možné/pravděpodobné, že jste s nimi už do kontaktu někdy přišli. K tomu všemu je nutné zmínit i další číslo, které ukazuje, jak široká základna miniher na zájemce čeká.  Hráči jich dostanou do vínku rovnou stovku. Opět se jedná o průřez tím nejlepším, co nabídlo deset číslovaných dílů pro Nintendo 64 nebo Gamecube. Ve hře tedy nenajdete žádný obsah z posledního dílu pro Switch. Což je vlastně škoda, ale k tomu se ještě dostaneme.

V základu jde o to, aby hráč posbíral více hvězd než jeho soupeři.

Trochu zamrzí, že je výběr postav dost ořezaný a deset postaviček rozhodně není mnoho. Hru je možné hrát jak samostatně (což nedoporučuji), tak i ve více lidech (ideálně čtyřech). Pokud máte dostatek chuti a času, nejspíš by vaše kroky měly vést k jedné z hlavních desek, která v sobě kombinuje prvky zmíněného „člobrda“, kdy házíte kostkou a postupujete po trase herním plánem, s obrovskou porcí miniher. V úplném základu jde o to, aby hráč posbíral více hvězd než jeho soupeři, po cestě se vyhnul nástrahám, které se skrývají pod jednotlivými políčky nebo na určitých místech herního plánu, a také posbíral co nejvíce mincí, které bude potřebovat v průběhu hraní. Hraní sólo bez kamarádů však příliš zábavné není. Soupeři sice umí potrápit, ale ta pravá zábava začíná logicky až ve více hráčích.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz