FIFA 22 Recenze Recenze FIFA 22. Fotbalu, který to nezabalil a naopak rozkvetl do krásy

Recenze FIFA 22. Fotbalu, který to nezabalil a naopak rozkvetl do krásy

Miroslav Václavík

Miroslav Václavík

14. 10. 2021 10:00 1

Seznam kapitol

1. SVĚT STARÝCH ZNÁMÝCH REŽIMŮ 2. JSI TROCHU PŘIBRAL, CO? 3. TAK JEŠTĚ JEDEN BALÍK OTEVŘU… 4. SROVNÁNÍ NEXTGEN A OLDGEN VERZE

Jaký by to byl podzim bez další dávky rozmlácených ovladačů, prasklých žilek a vyřvaných hlasivek? Bez hry, která dělá i z největších flegmatiků krvelačné hooligans a nešťastnějším jedincům strhává nehty z rukou? FIFA 22 hlásí nástup a letos konečně zvolila správné obutí.

Reklama
Reklama

Hned zkraje je nutné říct, že i když se jedná o první plnohodnotnou nextgen verzi, vychází FIFA 22 i na konzolích minulé generace. Porovnání s verzí, která má v sobě znatelně menší množství novinek, se budeme věnovat později. Recenze jako taková bude rozebírat hlavně FIFA 22 pro PS5 a Xbox Series S|X. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

  • Doporučená cena: 2099,00 Kč (Microsoft Store)
  • Česká lokalizace: Ano, titulky
  • Faktor znovuhratelnosti: obrovský, dokud zbývají funkční gamepady
  • Bude vás bavit: dost, pokud nemáte alergii na rozhodčí
  • Nebude vás bavit: jestliže chcete dát raději přednost japonskému pojetí kvality
  • Nové soutěže: Indická liga (meh)

Po prvním spuštění vás už tradičně uvítají dlaždice s jednotlivými režimy, kterých je i letos požehnaně, i když jsme se nedočkali praktický žádné novinky. Možnosti fotbalové zábavy jsou však široké už dlouhé roky – máme tu streetový fotbálek v podobě Volty, kariérní režimy z pohledu manažera i hráče, ženské národní týmy, finále největších pohárů, klasické zápasy podle standardních pravidel, ale i podle těch nejbláznivějších regulí, a samozřejmě pána všeho fotbalového lidstva, FUT. Jestliže patříte mezi tu relativně drobnou skupinku hráčů, která se do hry hnala kvůli příběhovému režimu s řadou zvratů a atmosferických animaček, budete zklamaní. Tahle cesta už před pár lety došla do cíle, Saša Lovců pověsil v jednadvaceti kopačky na hřebík a na další příběhy si budete muset ještě nějakou dobu počkat. 

Hráči však o nějaký ten příběhovo-filmečkový kousek úplně ochuzeni nejsou. U verze pro novou generaci konzolí vás totiž FIFA 22 uvítá interaktivním tutoriálem, kde se seznámíte se základy ovládání, zatímco se v prostřizích a dialozích potkáte s řadou známých osobností. Ve stejném hotelu pobýváte s Davidem Beckhamem, v centru Paříže krmí holuby Eric Cantona a podobně. Nad rámec toho se však delších příběhových sekvencí nedočkáte ani v kariéře, ani ve Voltě. 

To ale pro většinu fanoušků série stejně není ten důvod, proč každý rok pravidelně vysypou dva tisíce za nový díl, usednou do sedaček a s větší nebo menší radostí vyráží na čerstvě posekaný pažit. Jádrem všeho je fotbal jako takový. Ten se přitom letos dočkal asi největší změny, jakou můžeme za poslední roky pamatovat. I když už byl jistý pohyb tímto směrem cítit v minulém ročníku, FIFA 22 už naplno zkouší přehodit výhybku a vydat se do světa řekněme realističtějšího simulátoru. Jasně, pořád jde o arkádu, pořád jde o svůj vlastní sport ve fotbalových kulisách, ale vývojáři přání lidu vyslyšeli.  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz