Recenze Cult of the Lamb, nádherné a zábavné cesty za vlastním kultem
i Zdroj: Massive Monster
Cult of the Lamb Recenze Recenze Cult of the Lamb, nádherné a zábavné cesty za vlastním kultem

Recenze Cult of the Lamb, nádherné a zábavné cesty za vlastním kultem

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 8. 2022 17:50

Seznam kapitol

1. JEHNĚ VLÁDNE VŠEM 2. BOJ O SUROVINY, ŽIVOT I ČLENY KULTU 3. PONOŘ SE DO MĚ

Když Devolver Digital na své červnové akci představil jenom několik málo her, možná jsme byli překvapeni – ať už tím, že jsou jen čtyři, nebo tím, že všechny vypadají naprosto skvěle. Mým největším favoritem bylo Cult of the Lamb, které vypadalo naprosto parádně. Krásná malovaná grafika a roztomilá zvířátka se během chvíle přeměnila na kultisty, kteří uctívají své jehně – a to zase využívá jejich bezmeznou lásku. Už trailer lákal na nevšední kombinaci budovatelské strategie a rogulike žánru a já jsem si zkrátka musel hru zapsat na svůj wishlist.

Reklama
Reklama

Uplynulo několik měsíců, přišla možnost si hru v betě vyzkoušet, a právě tehdy jsem si částečně potvrdil, že trailer nelhal a Cult of the Lamb se hraje opravdu skvěle. Jenže pár desítek minut nemůže mluvit za celou hru a obával jsem se, jestli se vývojáři ze studia Massive Monster nepostavili před až moc velkou výzvu. Naštěstí už předem můžu prozradit, že výzva to sice zcela jistě byla, ale tvůrci jí zvládli na jedničku.

JEHNĚ VLÁDNE VŠEM

Zápletka Cult of the Lamb je velice jednoduchá a to, co se dozvíte v traileru nebo na samotném začátku hry se v jejím průběhu moc nezmění. Hlavní postava byla odsouzena k smrti a před radou biskupů měla být popravena. Avšak jakmile se kat dotkne vaší hlavy, přesunete se k „The One Who Waits“, tedy démonovi, který vám garantuje nesmrtelnost výměnou za založení kultu věřící v pradávnou víru. Takovou nabídku samozřejmě nemůžete odmítnout, jenže tato podmínka není jediná – proti vám se rázem postaví také zmínění čtyři biskupové, které musíte zabít.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 23 €/ 600 Kč (Steam)
  • Na kterých platformách vychází? PC, PlayStation 4,  Xbox One, Nintendo Switch
  • Potěší vás v případě, že: Máte rádi roguelike i budovatelské strategie
  • Česká lokalizace: Ne
  • Jak dlouho mi hra vydrží? 12-24 hodin

A o tom to vlastně všechno je. Všechno budování míří k tomu, abyste setnuli hlavy čtveřici biskupů a zdárně dovedli svůj kult ke spáse. Cesta je to ale dlouhá a zabere zhruba od 12 do 24 hodin, podle vašeho stylu hraní. Za tuto dobu se postupně mnohé naučíte a budete kloubit v zásadě dvě oddělené hry – budovatelskou strategii, kde se staráte o váš kult, a roguelike mlátičku, kde se počítá každý zásah postavy.

Recenze Cult of the Lamb, nádherné a zábavné cesty za vlastním kultem
i Zdroj: Radek Raudenský | Hrej.cz

Zábava začíná naverbováním prvního následovníka. Toho umístíte na otevřené prostranství, přičemž se z kultisty stane nádeník. Může sekat dřevo, kutat kámen, starat se o farmu nebo se modlit. Centrem vaší „vesnice“ se stane (vaše) socha, ke které se vybraní členové mohou modlit. Díky tomu se plní zásobník oddanosti – za jeho naplnění se otevírají nové budovy, kterých je v nabídce celá řada. V prvních pár dnech vám vystačí místní suroviny, ty se ale bohužel neobnovují a vy tak rychle zjistíte, proč vlastně autoři na strategický základ vystavěli i roguelike část. 

Pro stavbu jsou potřeba tři základní suroviny, a to dřevo, kámen a zlato. Své svěřence navíc musíte také krmit, tudíž potřebujete i jídlo. Dokud se vám nepodaří postavit soběstačnou skupinu, musíte všechny tyto suroviny sbírat v oblastech pod vládou biskupů. Tak nasadit kápi, připravit prsty a jdeme do boje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz