Call of Duty: Vanguard Recenze Recenze Call of Duty: Vanguard - tak trochu jiná druhá světová

Recenze Call of Duty: Vanguard - tak trochu jiná druhá světová | Kapitola 3

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

11. 11. 2021 17:25

Seznam kapitol

1. TAKHLE SE RODÍ SPECIÁLNÍ JEDNOTKY 2. KLÍČEM JE MULTIPLAYER 3. MOZKY Z PEKLA

Call of Duty se po třech letech opět vrací do největší konfliktu lidských dějin. Povedlo se méně zkušenému týmu Sledgehammer Games napravit reputaci po nedotaženém WWII?

Reklama
Reklama

Režim zombies je od vydání původních Black Ops stále větší výkladní skříní subsérií, které nevyvíjí Infinity Ward a často dostávaly snad ještě více péče, než singleplayerová kampaň. To ale trochu překvapivě u Vanguardu neplatí. Plnohodnotného příběhu se totiž dočkáme až za nějakou dobu a ve hře je zatím dostupný jen jakýsi narychlo spíchnutý polotovar.

-
-

V něm se společně s kamarády ocitáte v srdci Stalingradu, odkud vyrážíte skrze portály na krátké mise za cílem zničení odporu jakéhosi nacistického zlosyna a jeho démonického přisluhovače. S každou splněnou misí hra trochu přituhne, nepřátelé mají více životů a objevují se nové, nebezpečnější druhy, zároveň ale hráči sbírají několik herních měn, kupují nebo nacházejí vylepšení a stávají se stále konkurenceschopnějšími. Ve správný moment je pak třeba vzít do zaječích a misi úspěšně zakončit. A pak zase. A znovu.

Ne že by to nebyla zábava a ani zombie režim není vyloženě špatný, oproti dřívějším kampaním jde ale o hodně povrchní a primitivní zábavu prakticky bez špetky invence, která zabaví jen na chvíli. 

NA PŮL CESTY

Pojďme si to shrnout. Call of Duty: Vanguard nabízí pořádně nabušenou porci obsahu, dílčí součásti hry se ale dost liší kvalitou. Pokud chcete hrát jen kampaň, nebo jen zombie, určitě se investice do hry nevyplatí. Kampaň je sice originální, zajímavá a skrývá hodně potenciálu, ten ale ani v nejmenším neplní a ve výsledku spíše zklame. Zombie režim bych se pak nebál označit za odfláklý, nebo spíše hodně nedopečený. Fanoušci nemrtvých si tak budou muset ještě minimálně měsíc počkat na plnohodnotnější kampaň.

Multiplayer je ale tradičně skvělý, divoký a nabitý možnostmi i obsahem a jeho variacemi. K tomu si připočteme velmi solidní grafické zpracování, které především v singleplayeru umí vykouzlit celkem působivé scény, slušný soundtrack a zajímavou novinku v podobě částečné destrukce prostředí. 

-
-

Call of Duty: Vanguard není špatná hra, ale nejde ani o kdovíjak skvělé pokračování série. Potěší hlavně hardcore fanoušky, kteří jdou za multiplayerem, zklame příznivce příběhu, atmosféry druhé světové války a zatím i fanoušky zombies. 

Přitom třeba singleplayer měl našlápnuto opravdu slušně. Stačilo jen zajímavého konceptu akční týmovky pořádně využít.

Call of Duty: Vanguard
PlayStation icon PlayStation 5
Xbox icon Xbox One
Windows icon PC
Xbox icon Xbox Series X | S
PlayStation icon PlayStation 4

Verdikt

Vanguard není špatné, ale ani kdovíjak dobré Call of Duty. Zajímavá kampaň zastavila na půl cesty, režim zombies je hodně řídký a obsahově chudý, jen ten multiplayer zase všechno zachraňuje.

Co se nám líbí a nelíbí?

Tradičně silný multiplayer s obří nabídkou obsahu
Skvělý gunplay
Nové možnosti nastavení a voleb
Zajímavá zápletka, charismatičtí hrdinové, fajn mise se střídáním postav a výpravnost kampaně
Pohledná grafika a prostředí
Kampaň nevyužívá potenciálu a je hodně krátká
Nedotažený režim zombies
Nulová atmosféra druhé světové války v multiplayeru
Hloupé systémy volby MvP a operátorů
Haprující spawny a nevyvážené zbraně
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz