OBRAZEM - Jak šel čas se sérií Lego Star Wars
Témata Lego Star Wars: The Skywalker Saga Článek OBRAZEM - Jak šel čas se sérií Lego Star Wars

OBRAZEM - Jak šel čas se sérií Lego Star Wars | Kapitola 5

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 4. 2022 18:00

Seznam kapitol

1. LEGO STAR WARS: THE VIDEO GAME (2005) 2. LEGO STAR WARS II: THE ORIGINAL TRILOGY (2006) 3. LEGO STAR WARS III: THE CLONE WARS (2011) 4. LEGO STAR WARS: THE FORCE AWAKENS (2016) 5. LEGO STAR WARS: THE SKYWALKER SAGA (2022)

Ještě před vydáním Hogwarts Legacy si potterheadi David a Tadeáš pěkně projeli takřka celou historii her, které si inspirovaly kouzelnickou sérií. Mnohem blíže nám je ale vydání Lego Star Wars: The Skywalker Collection, které slibuje vskutku ambiciózní zasazení – rovnou celou ikonickou filmovou rodinu tří trilogií. Lego je ale obrovská značka, kterou na svých bedrech po celou dobu táhne studio TT Games, dříve Traveler’s Tales. A právě se Star Wars sága Lego her začala...

Poslechni si audioverzi článku
00:00:00
00:00:00
Reklama
Reklama
OBRAZEM - Jak šel čas se sérií Lego Star Wars
i Zdroj: Lego

LEGO STAR WARS: THE SKYWALKER SAGA


  • 2022
  • TT Games
  • PC, PlayStation 4|5, Xbox One|Series, Nintendo Switch

O šest let, celou sequel trilogii a několik pozitivně přijatých Star Wars projektů později se TT Games znovu vrací s novým a rozhodně nejambicióznějším projektem. The Skywalker Saga má obsáhnout celé základní filmové universum, tedy všechny tři trilogie. A to nikoliv spojením předchozích her a rádoby remasterem, ale vybudováním všeho úplně od základů. To je opravdu náročný úkol, a to ze všech pohledů.

Tím největším problémem je dle reakcí autorů obsah. Toho má být opravdu spoustu, přeci jen se bavíme o adaptaci událostí z devíti filmů. Co jsme nezmínili je fakt, že starší díly Lego Star Wars nebyly nikdy dabované, vývojáři využívali jakéhosi brumlání postaviček, které mnohé fanoušky štvalo (a někdo v něm zase vidí kouzlo absurdního humoru série Lego her, pozn. red.) – to pro The Skywalker Saga neplatí. Všechny monology, dialogy a další „logy“ budou nadabované, což rozhodně pomůže v pochopení příběhu – ale. Vyprávění skutečně obrovské množství a i když nepochybujeme o tom, že všechny klíčové události a lokace do hry tvůrci napěchují, je otázkou, jak rozměrně a komplexně nakonec budou zpracované.

Tyto obavy se šíří i mezi fanoušky, kteří vyjadřují lehké pochybnosti o velikosti jednotlivých hubů i možnosti volně se pohybovat po jednotlivých lokacích. Zároveň se objevuje strach z nasazení nového in-house enginu, který dle zpráv zahraničních webů do značné míry stál za dlouhým vývojem i crunchováním zaměstnanců. Ten nemusí být v úplně tip top stavu, což může znamenat bugy, glitche a obecně nelichotivý výkon hry.

Dle trailerů a videí ale ani tentokrát nepřijdeme o charakteristický humor, adventurní hratelnost a skvělé momenty. Možná toho bude najednou moc, ani tady ale vývojáři netroškaří a rovnou přislíbili obsáhlé dodatky inspirované seriály Mandalorian a Obi Wan Kenobi. Ať už jako hráči, nebo jako fanoušci Star Wars (nebo idieálně oboje) se máme na co těšit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz