Recenze Minirecenze externího disku Seagate One Touch SSD pro rok 2021

Minirecenze externího disku Seagate One Touch SSD pro rok 2021

Martin Synek

Martin Synek

17. 10. 2021 10:00

Je malý, je kompaktní a umí být i rychlý. Tak by se dal popsat nejmladší přírůstek do rodiny SSD disků od Seagatu. Obstojí však i proti konkurenci?

Reklama
Reklama

Designově i vzhledově jde opět, jak jsme si už u tohoto výrobce zvykli, o velmi povedený kousek. Rozměry 70x50x10mm jej předurčují k tomu, aby byl maximálně kompaktní a vešel se do jakékoli kapsy. Povrch kombinující plast, tenkou kovovou plochu a látkové boky působí už na první pohled perfektně a tento design nenarušuje ani signalizační led dioda, která je umístěna hned vedle USB-C portu.

Zklamat může snad pouze délka těchto kabelů, která dosahuje “úctyhodných” 15 centimetrů.

V redakci jsme měli k dispozici disk s úložištěm o velikosti 1 TB. V balení najdete kromě samotného disku i dvojici kabelů. Jeden klasicky pouze s USB-C konektory a druhý kabel kombinuje USB-C a USB 3.0. Nic víc a nic míň. Zklamat může snad pouze délka těchto kabelů, která dosahuje “úctyhodných” 15 centimetrů. Osobně mi to nevadilo, protože to de facto splňuje očekávání velké kompaktnosti a co nejmenší velikosti produktu, pro někoho ale může být dodávaná kabeláž dost nepraktická. 

Jelikož jde především o to, abyste svá data měli okamžitě k dispozici, slibuje výrobce rychlost čtení až 1030 MB/s, což není vůbec málo. Toto SSD využívá NVMe technologii se všemi jejími výhodami. K otestování jsem použil CrystalDiskMark, který vykazoval u rychlosti čtení, při připojení do klasického USB 3.0 portu (neboli USB 3.1 Gen 1), hodnoty 449 MB/s a při zápisu pak 447 MB/s. Jestliže však využijete připojení USB 3.2 Gen 2, dosahují výsledky téměř dvojnásobných hodnot při použití stejného testu. Na mé sestavě hodnoty dosahovaly 887 MB/s při čtení a 869 MB/s při zápisu. Nepovedlo se mi tak dosáhnout deklarovaných maximálních hodnot, čísla to ale rozhodně nejsou špatná.

-
-

Zákazník tím vlastně dostává jedno z nejrychlejších a zároveň nejkompaktnějších úložišť, jaké jsou na trhu momentálně k dispozici. Má velmi atraktivní design, disponuje příjemnou velikostí a dokáže být i skutečně moderně rychlý při využití USB 3.2 Gen 2. Za nevýhodu můžeme označit krátké kabely v balení nebo vyšší pořizovací cenu (průměrně 4300 Kč). Za ni však dostanete velmi vysokou kvalitu a po registraci produktu na oficiálních stránkách výrobce také bezplatnou licenci aplikace Mylio Create pro organizaci a uchovávání fotografií. V prémiovém segmentu kompaktních disků jde rozhodně o pádný kousek do seznamu ve výběru.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz