Wii Fit Plus Recenze Wii Fit Plus

Wii Fit Plus

Tomáš Nadrchal

Tomáš Nadrchal

24. 11. 2009 23:57 2
Reklama

Ježkovy oči, ten čas letos tak neskutečně letí. Přiznejte se, komu přijde, že už nám na dveře pomalu klepe prosinec? Moc vás asi nebude, ale je to tak, už se nám blíží předvánoční čas a s ním i nekončící shon po shánění dárků, tu menších, tu větších. Předpokládám, že spousta z vás, čtenářů Hrej.cz, by ráda pod stromečkem našla nějakou z konzolí, ale kterou? Nintendo se vydáním Wii Fit Plus, datadisku k původnímu Wii Fit, snaží přetáhnout co největší podíl z trhu na svou stranu. Budou tyto námluvy zákazníků úspěšné?

Evoluce, nikoli revoluce

Předně si musíme určit, co Wii Fit Plus znamená. Jak už jsem naznačil, jde o jakýsi datadisk, či chcete-li evoluci původní hry, nikoli o čistokrevné pokračování. Ve Wii Fit Plus nalezneme všechny disciplíny, které byly součástí WF, několik nových, zejména pak v minihrách, a také například zdokonalení systému vytváření vlastních tréninkových sekvencí. Nemusíte se přitom bát, že byste přišli o svá data, Plus si kompletně přebere veškeré informace z minulé verze a pracuje s nimi jako s vlastními, což je pro Plus rozhodně plus :-). Z počtu přidaných miniher lze usuzovat směr, kterým se tvůrci snažili vydat, tj. ozvláštnit klasický cvičící ráz o spoustu nových netradičních disciplín, u nichž se může zabavit celá řada lidí najednou.

Ve víru miniher

Jakožto fanouška golfu mne samozřejmě zaujal Driving Range, v němž si hráč může vyzkoušet na cvičném odpališti rány na přesnost. Systém přitom sleduje jak pohyb rukou, tak i vyváženost a pozici nohou na Ballance Boardu, což je na každém úderu znát a chvilku trvá, než si člověk zvykne, přeci jen golfová hůl je o něco těžší než Wiimote… Výsledky jsou ale překvapivě dobré, s troškou cviku se dá s přehledem zasahovat green na první ránu. Nejzábavnější novou minihrou vůbec, zejména pro přihlížející osazenstvo, je Bird's-Eye Bulls-Eye. V této disciplíně se totiž hráči vžijí do role ptáka, jenž musí proletět stanovenou trasu a přistát na checkpointech, a když říkám proletět, myslím to doslova. Postava na Ballance Boardu tak musí začít máchat rukama a napodobovat tak pohyb křídly, což je jednak celkem namáhavé, jednak vypadá velmi, velmi komicky.

Krom hraní golfu a létání jsme se dočkali také jízdy na kole po ostrově v disciplíně zvané Island Cycling, což je fyzicky mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Jakožto velmi zábavná disciplína se ukázal Snowball Fight, variace na paintball se sněhovými koulemi. Hráč se musí uhýbat prostřednictvím Ballance Boardu, k útoku slouží Wiimote a vše jde doslova jako po másle. Na procvičení koordinace pohybů oči-nohy-ruce nalezneme v Plusu minihru s názvem Tilt City, v níž se z horní části obrazovky valí barevné míčky. Na hráči je, aby je pomocí natáčení plošinek dostal do kontejnerů stejných barev, přičemž horní plošinu naklání pomocí Wiimotu, spodní dvě se otáčí podle váhy na Ballance Boardu. Na pohled možná jednoduché, ale věřte, že v praxi dosti náročné a zároveň chytlavě zábavné. K doplnění patnáctky nových disciplín ještě pár zbývá, namátkou Rythm Kung-fu, aerobní cvičení kung-fu chvatů, fanoušky aerobiku by mohlo zajímat ještě Rythm Parade. Dále Perfect 10, který spojuje matematiku a cvičení, reklamní hříčku Segway Circiut, plošinovka Obstacle Course či žonglování Big Top Juggling, simulátor skateboardu Skateboard Arena a patnáctku doplňuje trojice variací na již uvedené disciplíny.

Drobné krůčky k dokonalosti… téměř

Přídavků se dočkaly také jóga a posilování, kdy byly shodně rozšířeny o trojici nových cviků z kategorie pokročilých. Příjemné je, že hráči tentokráte nemusí nové cviky odemykat, ale mohou si rovnou vyzkoušet, zda jim budou vyhovovat. Zbytek úprav se nachází v organizaci hry, Nintendo se očividně snažilo zpříjemnit hráčům nekonečné loadování jednotlivých částí, což nepříjemně kouskovalo cvičení a uměle prodlužovalo hrací dobu. Nyní si můžeme vytvořit své vlastní seznamy cviků, které chceme provádět, a určit jejich pořadí. Bohužel, poněkud nepochopitelně, nelze při vytváření vlastního cvičícího playlistu kombinovat napříč hlavními skupinami, takže v jednom seznamu nikdy nenaleznete zároveň jógu a posilování, například…

Hodnotit Wii Fit Plus není zcela jednoduché. Tvůrci přinesli spoustu prvků, které zjednoduší a zpříjemní hraní, kotel nových miniher a menší rendlík nových klasických cviků. V žádném případě jej nelze brát jako čistokrevné pokračování, jde spíše o zdařilou evoluci, čemuž odpovídá i cena – v základu se pohybuje kolem 600 Kč, což není ani mnoho, ani málo. Pravdou ovšem zůstává, že i přes relativně malý počet vylepšení nemá Wii Fit Plus prakticky konkurenci, stále se skvěle hraje a dovede k televizním obrazovkám na dlouhou dobu připoutat i sváteční hráče. A to se cení.

Wii Fit Plus
Wii Wii

Verdikt

Wii Fit Plus přináší zdařilou evoluci prvního dílu. Přináší jak solidní porci nové zábavy, tak inovaci poněkud zkostnatělého systému, čímž zjednodušuje virtuální posilování. Škoda jen, že tvůrci nedotáhli všechny změny do konce…

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama