Článek Recenze mikrofonu HyperX Quadcast S, jednoduchého ale skvělého nástroje nejen pro tvorbu obsahu

Recenze mikrofonu HyperX Quadcast S, jednoduchého ale skvělého nástroje nejen pro tvorbu obsahu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

15. 9. 2021 19:30

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. POUŽÍVÁNÍ 3. TEST, SOFTWARE, ZÁVĚR

V dřívějších dobách stálo před lidmi, kteří chtěli tvořit digitální obsah, hned několik překážek. Často byl potřeba výkonný počítač, nákladné internetové připojení a taktéž kvalitní periferie. V dnešní době vám ale stačí kdejaký notebook, internet značně pokročil – zůstávají tak jen ony periferie. I když by člověk byl ochoten investovat, často se například s nákupem mikrofonu pojí rozsáhlé nastavování a experimentování. Takové doby ale s novinkou od HyperX končí – tedy by alespoň měly. Zda mikrofon Quadcast S plní své sliby a uživatelská očekávání se dozvíme v dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

TEST, SOFTWARE

Jak jinak demonstrovat možnosti mikrofonu než přímou ukázkou. Vzhledem k povaze mikrofonu jsem se rozhodl zachytit celkem pětici nahrávek – první poslouží pro ukázku hlasitosti, která je dost velkorysá a pomůže i těm, kteří raději šeptají (nebo tvoří ASMR). Další čtveřice ukázek pak představí režimy, které Quadcast S nabízí a které by měly efektivně měnit snímání směru zvuku. 

Ukázat si můžeme i software, který je ale, jak už jsem dříve zmiňoval, velice jednoduchý. Jediným nastavením je hlasitost mikrofonu, která je vedle hardwarové části ovlivnitelná i skrze software. Z hlediska zvuku je to jednoduše vše – druhá záložka pak mění barvy mikrofonu a jejich projev.

Recenze mikrofonu HyperX Quadcast S, jednoduchého ale skvělého nástroje nejen pro tvorbu obsahu

ZÁVĚR

Dostáváme se k tomu nejzásadnějšímu - ceně. Za HyperX Quadcast S si dost připlatíte – na czc.cz jej seženete za 4 699 korun. Oproti základnímu modelu si připlatíte více jak tisícovku, což je dle mého celkem dost - bohužel ale nedokážu hodnotit, zda se Quadcast a Quadcast S liší i kvalitou snímání zvuku. Pokud chcete tvořit multimediální obsah nebo toužíte po precizním mikrofonu, který bude fungovat bez jakéhokoliv nastavování, je Quadcast S rozhodně rozumnou variantou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz