Hrej.cz Článek

Recenze HP Pavilion Gaming 15, dostupného herního notebooku

radek-raudensky
Radek Raudenský
28. 4. 2021 18:55 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod a design 2. Výkon 3. Baterie, chlazení a závěr

Když přijde na mysl značka HP, mezi nejvýznamnější produkty lze kromě tiskáren rozhodně řadit notebooky. Pracovní stanice se ale s růstem herního průmyslu postupně přeměňovaly na stroje pro hraní. Zatímco divize OMEN je určena pro tu nejnáročnější klientelu, Pavilion Gaming je mnohem střídmější– a to nejen designem, ale také cenou.

Reklama
Reklama

Baterie a chlazení

K hraní bez napájení se asi uchýlíte jen v té největší nouzi – notebook spoléhající pouze na baterii automaticky snižuje výkon, a to opravdu znatelné. Při brouzdání internetu a nepříliš náročném používání vám vydrží přibližně 5 hodin. Co se teplot při hraní týče, procesor dosahoval 80 až 90 stupňů Celsia, ventilátory běžely na 50-70 procent výkonu. Grafická karta se vždy držela u 70 stupňů.

Notebook disponuje i dedikovaným programem OMEN Gaming Hub, který ale oproti dražšímu bratříčkovi OMEN 15, který jsem recenzoval minule, disponuje mnohem menším počtem funkcí. Prakticky vám pouze ukáže využití hardwaru či sítě a dokáže limitovat stahování/nahrávání různých programů. Další praktické funkce jako je nastavení výkonu či regulace vytížení větráků chybí.

Závěr

HP Pavilion Gaming 15 představuje cenově dostupný herní stroj, na kterém si pohodlně zahrajete většinu moderních her – určitě ne na maximální nastavení, ale zahrajete si je. A to je dle mého za 24 tisíc, vtěsnanáno do útlého těla notebooku, velmi dobrá nabídka. Navíc k tomu dostanete i 144Hz displej, což svědčí těm, kteří chtějí hrát kompetitivní tituly. Výraznějším problémem je malý SSD disk, díky kterému bude dokoupení externího disku, alespoň v mém případě, nutností. Jinak ale mohu dnes recenzovaný kousek s klidem doporučit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz