Recenze Cooler Master CK352, skvělého vstupu do mechanických klávesnic
Článek Recenze Cooler Master CK352, skvělého vstupu do mechanických klávesnic

Recenze Cooler Master CK352, skvělého vstupu do mechanických klávesnic

Radek Raudenský

Radek Raudenský

17. 12. 2021 22:46

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED 2. SPÍNAČE 3. POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Jak už jsme se několikrát přesvědčili, výrobce Cooler Master nepřináší pouze výborné bedny pro počítače či další komponenty, ale také dobré herní periférie. Nedávno došlo k vydání nové klávesnice Cooler Master CK352, která láká především na velice příjemnou cenovku. To, jestli za svou cenu přináší dobrou kvalitu, se dozvíme v dnešní recenzi.

Reklama
Reklama

BALENÍ, VZHLED

Vzhledem k ceně nemůžeme čekat, že by balení bylo kdovíjak bohaté – samotná klávesnice vám přeci jen stačí. Za tu cenu bychom ale také nic nečekali. Čím ale CK352 dokáže překvapit je vzhled. I přes to, že Cooler Master dost tlačil na cenu, přináší klávesnice něco, co sem snad nikde neviděl.

Recenze Cooler Master CK352, skvělého vstupu do mechanických klávesnic

Pojďme ale na začátek. Klávesnice si přebírá standard mechanických klávesnic posledních let. Její tělo je tedy pevný, ale lehký hliník, jehož barva je v základu temná šedá, při určitém nasvícení či pozorovacích úhlech ale přechází do světlé šedé. Celkově působí vzhled velice elegantně, dojem mě osobně ale trochu kazí rozdílné zbarvení kláves – střed je světle šedý, zbytek černý, upřímně bych ocenil jednolitost. 

K samotným switchům se samozřejmě ještě dostaneme, jejich podsvícení ale umí celé spektrum RGB včetně různých cyklů. To, co mě ale na této klávesnici zaujalo asi nejvíce, bylo osvětlení boků pomocí celkem čtyř pásků. Ty se táhnou po levém i pravém boku, po rohu a kousek za něj. Musím říct, že jako designový prvek je to velice efektní a moc se mi líbí – kromě samotné klávesnice totiž pruh svítí i na stůl a zasahuje i tak za „hranice“ klávesnice. To vše, opět, s plnou podporou RGB i plynulého duhového efektu. 

Recenze Cooler Master CK352, skvělého vstupu do mechanických klávesnic

Obecně může klávesnice na první dojem působit levně, postupem času vás ale tento efekt opustí, respektive alespoň já jsem byl například rád za neskutečnou lehkost klávesnice. Nízká váha ale nijak neruší bytelný dojem. Samozřejmě – vedle klávesnic od Razeru se CK352 lehce ztratí, tady se ale nacházíme v úplně jiných sférách.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz