hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
Novinky z nezávislé scény - červen 2021
Hrej.cz Článek

Novinky z nezávislé scény - červen 2021

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

30. 6. 2021 19:45

Seznam kapitol

1. NÁPADY JOSEFA FARESE 2. HUSA VRACÍ ÚDER 3. ZÁCHRANA PRAŽSKÉHO MALÍŘE

Jsme na konci měsíce, což znamená jediné - přišel čas znovu navštívit nezávislou scénu a vybrat ty nejzajímavější novinky, kterým byste rozhodně měli věnovat pozornost.

Reklama
Reklama

Roguebook

Zmínit musíme také Roguebook, a to už jen kvůli tomu, že se pod ní podepsal Richard Garfield, autor Magic: The Gathering. Roguelike deckbuilder dle vývojářů vnáší do žánru svěží vítr prostřednictvím jedinečných mechanismů.

Na mapě složené z malých šestiúhelníků se postupně náhodně generuje svět vycházející z říše Faeria a je pouze na vás, kam se s hrdiny posunete. Každá postava má v rukávu přes 50 karet, k tomu si navíc odemyká další dovednosti. Až naberete dostatečnou sílu a sebevědomí, můžete zkusit změřit síly s bossy.

Autoři odhadují, že na základní průchod postačí 20 hodin, jedním dechem ale dodávají, že kompletní vyzobání veškerého obsahu zabere násobně více času. Partičku v Roguebook můžete rozehrát na PC a na konzolích Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.


Summertime Madness

Na závěr se zase trochu uklidníme. Summertime Madness totiž není tak šílené, jak avizuje název. Jde o first-person hádanku, která sleduje osud malíře uvězněného ve svých vlastních dílech. Umělce musíte provést neustále se měnícím prostorem a zachránit jeho duši.

Z gameplay záběrů to sice není patrné, hra je však zasazena do Prahy v letech 1945. Umělec maluje obrazy, aby byl schopen uniknout hrůzám zuřící války. Krok navíc mu pomůže udělat sám ďábel, který mu nabídne možnost navštívit prostředí ztvárněné v obrazech, ovšem za předpokladu, že se stihne vrátit do půlnoci. Jak už ale sami tušíte, malíř zkrátka nedokáže malebný svět opustit, takže zde zůstává uvězněn.

Surrealistické světy jsou krásné a hlavně interaktivní, stačí zatáhnout za páku nebo otočit kormidlem a vše se okamžitě mění před očima. Umělce ze Summertime Madness můžete zachránit na PC a na konzolích PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.


Nezbývá než doufat, že jste si z naší nabídky něco vybrali. Přece jen začínají prázdniny, volného času zase bude o něco více, což je ideální příležitost pro toulky indie scénou. Tak zase za měsíc.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz