MXGP2: The Official Motocross Videogame Recenze MXGP2: The Official Motocross Videogame

MXGP2: The Official Motocross Videogame

David Plecháček

David Plecháček

28. 4. 2016 10:00 1
Reklama
Reklama

Víte, já nějak nikdy nechápal, kdo je cílovou skupinou italských vývojářů ze studia Milestone. Při delším rozjímání jsem svou odpověď našel, neboť se společnost evidentně snaží zaplnit mezery na trhu. Série Superbiků se ve své době zkusila uspokojit poptávku po realistických závodech na dvou kolech, to samé se v současnosti týká i stále populárnější předlohy MotoGP a její videoherní adaptace. Ve chvíli, kdy se pravověrné rallye závody stáhly z výsluní, Milestone si pořídilo práva na sérii WRC. A když už to šlo z kopce i s ní, vývojáři zkusili změnu, a letos se vytasili (opět s nevalným výsledkem) se Sébastien Loeb Rally Evo. Je to zvláštní, ale oni se v Itálii zase oklepou a za rok to zkusí znovu. Ale vraťme se k jednostopým vehiklům. Kdyby mi někdo řekl, že po zkušenosti s průměrným Ride z loňského roku budu recenzovat jejich motorky - byť tentokrát motokros - asi bych z nejistého výsledku dostal osypky. Ta hra nemusí být špatná, může ale představovat solidní propadák. Ale říká se, že co tě nezabije, to tě posílí, a tak jsem si i já řekl, proč ne. A světe div se, MXGP2 je hrou poměrně povedenou.

DOBROVOLNĚ...

Bez okolků přiznám, že mi první díl unikl. Zatímco jsem výše říkal, že se studiu dosud dařilo plnit mezery na trhu, koupit práva na sérii MXGP byl poměrně odvážný krok. Jedny motokrosové závody tu totiž existují - série MX vs. ATV - a hrozilo, že Milestone tvrdě narazí. Na chvíli ale odbočme. Když jsem se před několika dny rozhodoval, zda do druhého dílu MXGP naskočím, bylo to právě proto, že mám určité zkušenosti s konkurencí - se závody od studia Rainbow. Zkušenosti několik let staré, pravda, ale i ty se počítají. Začalo to ještě na počítači s Motocross Madness z roku 1998, a když jsem o několik let později hledal něco novějšího a mému oku pohlednějšího, pokračovalo to hrou MX vs. ATV Unleashed. A to je vše. Zhruba o deset let později jsem se dozvěděl, že MX vs. ATV každým dalším dílem stále více upadá do pomyslného bahna, a evidentně není o co stát. Jak je to možné? Ať už šlo o Motocross Madness nebo o MX vs. ATV Unleashed, jednalo se ve své době o perfektní, takřka bezkonkurenční závody. Proto budu v této recenzi srovnávat MXGP2 se hrou z roku 1998, respektive s tou z roku 2005, a i přesto, že má aktuální titul výhodu více než desítky let, stále se má co učit.

Alfa & Omega #1

Cílem k úspěšně zvládnutému závodu je start. S ohledem k tomu, že závodníci startují v jedné řadě, se díky rychlé startovní reakci můžete posunout do samého čela pelotonu čítajícího dvaadvacet závodníků.

Ale hezky popořádku. Při zapnutí hry vás čeká poměrně rozsáhlý editor postavy. V něm si kromě jména, příjmení, přezdívky či závodního čísla vyberete národnost (zde nechybí ani ta česká) a třeba také barvu pleti. Aby se vám tento úvod nezdál příliš jednotvárný, vcelku rozsáhle vám ho představí váš osobní manažer. Samozřejmě vám nezapomene zdůraznit, že vybrat si jméno a přezdívku je věc nadmíru důležitá, poněvadž za řídítka dvoukolé bestie v reálu usedají jedinci, jež nemají všech pět koleček seštelovaných tak, jak se sluší a patří. Budiž. Už tady vás ale zarazí, že hra nejen že se poměrně dlouho načítá, ale dlouho se i ukládá. Jsme ale teprve na začátku. Posléze si pochopitelně vybíráme naší motorku. Mezi koncerny se nachází snad všechny myslitelné, od Hondy přes Kawasaki až po KTM, ale jakou si vyberete, nemá na pozdější hru žádný vliv. A když říkám žádný, myslím tím absolutně žádný. Pokud byste hledali nějaký ukazatel maximální rychlosti, zrychlení, či účinnosti brzd, hledali byste ještě teď. Budiž podruhé. Za mohutného povzbuzování vašeho manažera a ujištění, že jste stoprocentně vybrali správně, se posouváme k tvorbě týmu. Pokud se vám zdá, že se úvodem zabývám až přespříliš, máte pochopitelně pravdu - jenže to samé dělá i hra. Proboha, chcete jezdit, právě jste si domů přinesli závodní hru!

HURÁ NA TRAŤ! NEBO NE?

Jenže než vám to MXGP umožní, zkoušela to na mě s přehráním výukových videí. Samozřejmě jsem její nabídku odpálkoval s tím, že se jedná o podobnou kulišárnu, jakou na mě zkoušel o několik chvil dříve můj manažer. Nejsem žádný ňouma, co za řídítky sedí poprvé. Chtěl jsem už jezdit! Na výběr jsem měl z několika režimů, jejichž lákavě vyhlížející obsah bohatostí neoplývá. Hra obsahuje přes dvacítku tratí, přičemž ve většině módů je projedete tak jako tak. Začněme kariérou. V ní pochopitelně začínáte jako elév, který se z vlastního týmu snaží usilovat o přízeň těch nejvěhlasnějších. Sluší se podotknout, že MXGP2 neobsahuje pouze sérii MXGP, ale také slabší MX2, v níž budeme začínat. Abyste si připadali jako správný závoďák, jenž do toho frmolu opravdu přichází jako nepopsaný list, váš manažer vás vybízí k vybrání vlastního sponzora. Upřímně, jedná se o další zbytečnou věc která zdržuje, neboť ani sponzor nemá žádný vliv na to, co se ve hře odehrává. Škoda, protože mezi závodními tituly se dají najít i takové, které si se sponzory umí docela vyhrát (namátkou mě napadá Race Driver GRID od Codies), ale ve hře, v níž si téměř nic nekupujete - rozhodně nic, co by vám zlepšilo výkon - vám kredity, jež vám váš donátor nabídne, budou vážně k ničemu. Ale dobrá, přistoupíme na tuhle šarádu, a půjdeme se podívat do toho prvního závodu. Budiž potřetí…

Závodní víkend se skládá z tréninkové jízdy, kvalifikace a dvou závodů. Pokud nevíte, tak jako já, že se jednotlivé části dají v nastavení vypnout, jako první vás hra vrhne do tréninku. To rozhodně není na škodu, protože jestli někdo čeká podobný zážitek jako na asfaltových okruzích, skončí mezi diváky, ani nemrkne. Nejen, že se samotný motocykl chová úplně jinak, to by nebylo nic objevného, ale úplně jinak se chová i kamera. Ta je k dispozici z pohledu zpoza jezdce i z jeho helmy, a i když mi právě pohled z vlastních očí zpočátku sedl více, nakonec jsem se vrátil k variantě první. Samotná kamera je díky všemožným nerovnostem velmi trhaná, a než si na ni zvyknete, budete přetáčet nebo nedotáčet jednotlivé zatáčky a častěji než sedlo budete vlastním zadkem drhnout šotolinu. Dobrá, celých třicet minut na tuto část závodu asi nevyužijete a tak se posuneme ke stejně dlouho trvající kvalifikaci. Váš výsledný čas a startovací pozice v prvním závodě asi nováčka dvakrát neuspokojí, ale vzhledem k tomu, že obě dvě části jezdci nejezdí tělo na tělo, pravděpodobně zkusíte štěstí v závodě. Nebudu vám nic nalhávat, ani tam to nebude lepší.

TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI

Pojďme se podívat na to, proč tomu tak je. Využiji svých zkušeností a řeknu vám, že pokud tady někdo čekal, že sedne za řídítka a bude vyhrávat jak na běžícím páse - tak jako já - šeredně se spálí. Na rozdíl od arkádových MX vs. ATM a Motocross Madness se MXGP snaží dosáhnout mnohem realističtějšího pojetí a upřímně se mu to poměrně zdařile daří. Není žádná ostuda vrátit se k dříve odmítnutým výukovým videím, a byť někomu pomůžou a jinému neřeknou nic nového, tak vás alespoň utvrdí v tom, že děláte všechno správně a záležet tu bude pouze na vaší píli a na dalším tréninku. A s tímto vědomím se vrhneme na závod číslo dvě. Poučeni z recenze si rovnou můžete vypnout trénink, během třicetiminutové kvalifikace si okruh najezdíte dostatečněkrát, a brzy zjistíte, že je vám beztak téměř k ničemu. Zlepšení přijde postupně, a bude trvat několik závodů, než tomu všemu přijdete na kloub. Kamera vám najednou bude připadat přirozená, motocykl bude odskakovat přesně tak, jak jste si mysleli (to nutně neznamená podle vašich představ), a vám se začne dařit i na poli výsledkovém.

Alfa & Omega #2

Podařil se vám start? Super, ale nemáte vyhráno. Pokud se přiřítíte do prvních zatáček jako uragán a souboj neustojíte, veškeré snažení vám přijde vniveč.

Jakmile začnete konkurovat borcům před vámi, začnou se o vás zajímat již existující týmy. Postupně na vás budou klást stále větší a větší požadavky, a pokud se vám bude dařit, nebude vám nic bránit k přestupu do rychlejší a silnější třídy MXGP. Budu predikovat a spekulovat, když řeknu, že v tu chvíli přestává být hra jakoukoliv výzvou. Naštěstí, pochopitelně, nabízí několik obtížností. I když se nejedná o něco neobvyklého, na chvíli bych se u toho zastavil. Nabídka se skládá ze standardních easy, medium, hard a realistic, ale při jakékoliv obtížnosti si můžete zvolit i úroveň fyziky. Kromě základní je tu možnost přepnout na střední úroveň a do módu Pro. Zatímco obtížností se ovlivňuje inteligenci vašich nepřátel, samotná fyzika na ně nemá žádný vliv. Týká se pouze vašeho stroje, jeho chování, jeho reakcí. A když jsem tu mluvil o realističtějším pojetí oproti zmiňovaným MX vs. ATM a Motocross Madness, mluvil jsem o základním režimu - Pro mód je pak hotový simulátor. Není to pro každého, ale ten pocit z jízdy se rapidně změní a nabízí tak další možnost přizpůsobit si hru podle sebe. A to jednoznačně chválím.

PŘIDAT PLYN!

Koupená licence

MXGP se u Milestone zařadí po bok MotoGP. Italové koupili licenci i pro motokrosový seriál, a tak se můžeme těšit na skutečné jezdce i na oficiální tratě. Mezi nimi nalezneme i tu v Lokti u Karlových Varů.

Když už tu mluvíme o tom, jak si hru přizpůsobit, jedním ze základních mechanismů hry jsou tzv. flashbacky. Nejedná se o nic převratného, co bychom v jiných závodech neviděli, ale minimálně zpočátku vám přijde možnost vrátit několik posledních chvil zpět vhod. Jejich počet není nikterak fixovaný na zvolenou obtížnost a je tak na vás, zda budete jezdit na nejlehčí bez této berličky nebo třeba na nejtěžší s devíti. Stačí si před závodem v nastavení zvolit požadovaný počet a jdeme opět závodit.

Jelikož jsme kariéru - dle mého nejzábavnější mód - probrali, pojďme se podívat i jinam. Kdo se nechce škrábat skrze sérii MX2, může zvolit mód MXGP. Chcete jezdit šampionát jenom v tomto seriálu? Nechcete řešit ty věci okolo vašeho týmu a vašich sponzorů? Tady se najdete, jenom počítejte s tím, že se dostane na ty samé okruhy jako v kariéře. Dalším režimem je Monster Energy FIM MXON, za čímž se skrývá národní mistrovství světa. Nabízený počet tratí se omezí na šest, na nichž se mistrovství jede i ve skutečnosti, a to mezi lety 2012 až 2017. Krom toho, že má soutěž trochu jiná pravidla, se ale stále jedná o závody na tratích, které můžete znát ať už z kariéry, či z šampionátu MXGP.

UŠMUDLANÉ POZLÁTKO

Posledními dvěma režimy jsou závody na uzavřených stadionech, které mají trochu jinou atmosféru, ale jinak se takřka neliší, a skutečné závody, v nichž je nějaký nastolený scénář, který musíte dodržet. Jenže to, co zní z počátku lákavě, zajezdí do prachu několikáté odjeté kolo pořád stejných závodů. Budiž počtvrté, ale chce to něco jiného. Chce to odbočit. Opět zavzpomínám na mé předešlé zkušenosti a vypůjčím si inspiraci tam. Proč vývojáři do hry nepřidali něco navíc? Něco, po čem sáhnete, až vás ježdění po okruzích omrzí. Chvilkové rozptýlení. Celkové mapy (a teď nemyslím tratě, jako spíše celé mapy, na nichž jsou tratě vymodelované) by mohly posloužit jako otevřené lokace pro závody mezi náhodně generovanými checkpointy. Pokud mi teď někdo bude oponovat, že nic podobného nemělo ani Ride, ani licencované MotoGP, pravda, nemělo, ale silniční motorky nejsou pro podobné radovánky příliš přizpůsobené. Krosky? Ty jsou přímo stvořené k tomu, aby se na nich skákalo, aby se s jejich pomocí dovádělo, a když ne v singlu, rozhodně by něco podobného mohlo být součástí jinak velmi průměrného multiplayeru. Chybí tu diverzita na poli jednotlivých strojů a MXGP to zkrátka neumí dohnat někde jinde.

Alfa & Omega #3

Pokud jste se zdárně zabydleli na čele závodu, máte zpola vyhráno. Zkazit si to můžete pouze sami - teď bude rozhodovat, jak si trať pamatujete z kvalifikace. Právě zapamatování klíčových pasáží vás ve zbytku klání udrží na prvním místě.

A stejně jako jsem v počátku dal hodně prostoru samotnému prvnímu dojmu ze hry, hodně prostoru jsem dal i všem režimům. Důvod je jednoduchý, budete jezdit. Jenom jezdit, a jezdit stále dokola po těch samých tratích. A byť se může zdát, že jsem v některých momentech roztrpčený, tak vězte, že nejsem. Jenom si myslím, že by MXGP2 mohlo ze sebe vymačkat ještě víc. Základy na to má - skvělou hratelnost, věrohodnou fyziku a velice solidní grafické zpracování. Celkový design a úroveň zpracování si zaslouží téměř absolutorium, protože některé lokace jsou opravdu překrásné a dokáží navodit tu správnou motokrosovou atmosféru. Pokud po něčem takovém toužíte, nemáte proč otálet. Jen se připravte, že MXGP je určené více pro pravověrné fanoušky, než se může z počátku zdát.

MXGP2: The Official Motocross Videogame
Xbox icon Xbox One
Windows icon PC
PlayStation icon PlayStation 4

Verdikt

Touha, aby ze sebe MXGP2 vymáčklo víc, převládla nad původním nadšením. Skvělé, z počátku těžce přístupné závody ve skvělém prostředí postupně upadají díky celkové repetitivnosti herní náplně. Stačilo vybrousit několik hran a mohlo to být o bodík lepší.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz