Midnight Play Pack Recenze Midnight Play Pack

Midnight Play Pack

Jan Vitík

Jan Vitík

30. 7. 2008 22:24
Reklama
Reklama

Dáte mi určitě za pravdu, že existuje sto plus jeden důvod, zabraňující v podobném výletu za zábavou. Může to být manželka, rodiče, raid ve WoWku, nemoc nebo málo peněz. Ale i přes podobné překážky si můžete užít nočního života v kterýkoliv den v týdnu a to klidně i v pravé poledne. S Midnight Play! Pack. Pět vzrušujících her v jednom nabízí autentickou zábavu na kulečníkovém, pokrovém a solitairovém stole, bowlingové dráze a arkanoidovém automatu.

A teď vážně. Kolik si myslíte, že z oněch pěti her je skutečně zábava na DS, bez kámošů, bez doutníkového kouře tetelícího se nad stolem se zeleným suknem. Bez adrenalinu při all-in, bez prstů špinavých od modré křídy. Může prapodivně znějící duté cinkání nahradit líbezný zvuk žetonu letících doprostřed stolu? A to je problém všech podobných simulací. Pokud mají být zajímavé, musí přinést něco navíc

2:3

 Sportovní terminologií řečeno, o kolik prohrává jakás takás zábavnost. Proti dvěma celkem hratelným částem, stojí tři nudné a bez šťávy. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale uvědomte si, jak frustrující je koupit si hru, jejíž tři pětiny jsou k ničemu. Prvním kouskem, který je možné hrát delší dobu a trochu se u toho i pobavit, je variace na Arkanoid, zřejmě kvůli licenci zde pojmenovaná Block Breaker. Herní princip s plošinkou a kuličkou, ničící „bloky“ v horní části displeje, jistě všichni znáte. K tomu přibyla mapička s kluby, které jsou třeba odemknout, aby jste si v nich mohli zahrát. Neonové odstíní křiklavých barev ve stylu Vegas mě na chvíli uhranuly, ale již nedonutili se vrátit.

Druhým kouskem je Solitaire. Ano, ta hra defaultně instalovaná s Windows, kvůli které již přišlo pár lidí o práci. Celkem šest typů, od Spider přes Golf až po Freecell. V případě těžké závislosti, ideální záležitost na cesty. Hazardéři jistě nepohrdnou možností zahrát si o peníze. O neexistující peníze. Jaké vzrušení!

Na dráze i u stolu, utři nudli u nosu

 A co s tím zbytkem? Přijde vám, že takový poker je atraktivnější než solitaire? Máte pravdu, ALE! Už jsem o tom psal v úvodu, ale musím se vrátit. Pokud někdo z vás hrál na živo obě karetní hry, jistě je mu ten rozdíl jasný. Virtuální solitaire a ten skutečný, je v podstatě stejný. Poker nikoliv. Hned z několika zásadních důvodů nemůže být zážitek autentický a tudíž zábavný. Hranaté a rozmazané protihráče si opravdu nepřečtete. Navíc po výhře má každá postava přiřazenou jednu hloupou hlášku, kterou neustále papouškuje. Mohli si ještě přetahovat tričko přes hlavu jako fotbalisti a dojem už by to moc nezhoršilo. Má cenu pozastavovat se nad tím, že u stolu mnohdy sedí stejné postavy? Nemá, takže si radši pošlete peníze na internet a hrajte tam, nebo kupte žetony a pozvěte přátele.

 Hráli jste někdy kulečník integrovaný v kecálkovském klientu ICQ? Tak naprosto stejnou hratelnost nabízí místní kulec, jen s tím rozdílem, že se posunul do třetího rozměru a ovládá se pomocí stylusu. S tím 3D je tu vůbec problém a nevypadá to hezky ani v jednom z případů použití. Hlavní pohled z dálky je naštěstí možné si přepnout, jelikož jsou koule dost malé a situace na stole je nepřehledná. Odstupňovaní obtížnosti pomocí možnosti zapnout si přímku ukazující směr dráhy koule po úderu je příjemné. Zajímavou položkou v menu je Challenges. Pod ní se skrývá několik dovednostních kulečníkových „úloh“ jejichž řešení vyžaduje chvíli přemýšlení. Nad nimi jsem strávil více času, než nad samotným hraním.

 Bowling, také v nepěkném prostorovém kabátku se hodně podobá tomu z Wii Sports. Bohužel tady chybí to mávání rukou, které udělalo obyčejnou minihru tak zábavnou. Stylus bohužel v tomto případě nedokáže evokovat stejný pocit. Je otázkou chvíle, než přijdete na správný grif, jak posílat kouli na dráhu. Pak už je to jen jeden Strike za druhým. Dost nesmyslná je i možnost udávat rotaci kouli v momentě, kdy už je na dráze.

Sčítání se společným jmenovatelem

Ať už budete hrát kteroukoli z obsažených her, narazíte na pár společných prvků. Struktura herních režimů, s rychlými módy a turnaji, je v podstatě totožná. Každý sport nabízí vlastní paletu charakterů, pokaždé v odlišném vizuálním stylu. Ty je možné postupně odmykat společně s oblečením a prostředími. To tvoří jakousi motivaci proč se k hrám vracet, bohužel to tak nefunguje. K čemu nové šaty, když vypadají všechny stejně ošklivě. V bowlingu má údajně každá postava trochu jiné dovednosti, ovšem při hře žádné rozdíly patrné nejsou.

Midnight Play! Pack trpí typickým neduhem podobných balíčků. Ani jedna z částí není dotažena pořádně do konce. Máme tedy co dočinění s pěti průměrnými až podprůměrnými minihrami, které dohromady nedávají nic jiného, než průměrnou hru po všech stránkách. Jediný moment kdy mě hra potěšila bylo, když zazněla  Marně přemýšlím, komu doporučit koupi podobného titulu. Pokud máte rádi některou ze zpracovaných aktivit, je jasnou volbou provozovat ji ve skutečném světě. Radši ty peníze prohrajte v pokru, nebo si několik hodin zahrajte kulečník, než je vyhazovat za nepovedené předělávky z mobilu.

Midnight Play Pack
Nintendo icon DS

Co se nám líbí a nelíbí?

Arkanoid, Challenge mód v kulečníku a jednoduché ovládání.
Hrát to není vůbec zábava, grafika není pěkná, hudba nenadchne. A chybí fotbálek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz