LEGO Jurassic World Recenze LEGO Jurassic World

LEGO Jurassic World

Aleš Harazim

Aleš Harazim

3. 8. 2015 10:13 7
Reklama
Reklama

Přijde vám třeskutě vtipné, když postava, za kterou hrajete, skočí šipku do kupy výkalů v podobě hnědých Lego kostiček různé velikosti, nad kterými ve vznáší nahnědlý opar? Chvilku se tam rochní a pak vyhází pár věcí, které hledala? Pokud ano, vítejte! LEGO Jurassic World je právě pro vaší cílovou skupinu... Tady nehledejme sofistikovaný humor The Lego Movie, který dokáže, podobně jako machři od Pixaru, tančit po té tenké hranici, kdy je něco legrace pro děti i dospělé. LEGO Jurassic World je pro děti. Zhruba pro děti do deseti let věku, protože jak známe dvanáctiletá děcka, už i těm ten humor přijde určitě poněkud infantilní.

RADĚJI VE DVOU

Ale co když jste fanoušci Jurského parku a dalších dílů? Co když jste byli v roce 1993 v kině ohromení tím, co lze natočit? V tom případě je vám nejspíše přes třicet nebo se k třicítce blížíte a budete dost trpět. A nezachrání to ani fakt, že LEGO Jurassic World přehrává důležité scény ze všech filmových dílů včetně toho posledního. Leda byste předtím prošli nějakým lehkým druhem lobotomie. Nevíme, zda existuje, ale mělo by to být něco předtím, než si poslintáte celý ovladač a budete ze sebe vydávat jen mručivé zvuky.

Než se prokousáte všemi těmi filmy, uběhne více než 10 hodin čistého hracího času.

Nechoďme ale kolem horké kaše - i vývojáři zřejmě předpokládali, že se bude LEGO Jurassic World hrát v kooperaci. Třeba rodič se svým dítětem. Je to poznat z každého kroku a dokážu si představit, že pokud máte dítě, může to být docela zábava, která vydrží dlouhou dobu. Než se prokousáte všemi těmi filmy, uběhne více než 10 hodin čistého hracího času, nemluvě o tom, že po dohrání se lze do všech lokací vracet s jinými postavami, otvírat nové bonusy a dokonce si můžete vytvářet své vlastní dinosaury a hrát s nimi. Mít lehkou formu lobotomie, jsem u vytržení!

ROZPOLCENOST JURSKÉHO BYTÍ

Největší problém LEGO Jurassic World ale je, že celou sérii nijak neinovuje. Pořád děláte zhruba to samé co v předchozích dílech, dohromady asi deset činností, které se neustále nudně opakují a když náhodou zakysnete, řešením je vždycky rozmlátit všechno v okolí. Takže se střídají pocity fanouška - Jééé, tohle místo si pamatuju! / Sakra, zase dělat tohle jako blbec pořád dokola?. Vlastně jediný moment, kdy se začíná dít něco zajímavého, je útok pterodaktylů z Jurského světa, kdy děláte různé činnosti ve dvou skupinkách na různých místech a mimoděk si vzájemně pomáháte v postupu. Hraje dramatická hudba, v pozadí se neustále něco epického děje, máte pocit urgence, paniky a spěchu. Dvacet minut z desetihodinové hry je ale opravdu trošku málo.

Příliš tomu nepomáhá ani poněkud uspěchané technické zpracování. Tvůrci se snažili nastříhat skutečné dialogy herců z filmů do úst svých Lego podobizen, což znamená, že jsou dialogy mnohdy zašuměné a občas se nepodařilo pořádně odfiltrovat ani zvuky z pozadí, takže to celé působí spíše poněkud amatérsky. Sem tam se také stane, že se vám postava někde zasekne a pomůže jedině nahrání dřívější uložené pozice, a až do konce hry jsem například nepochopil, jak sakra funguje trampolína, protože ty postavičky na ní vyskakují do větší výšky zdánlivě zcela náhodně. Vždy, když se objevila, úpěl jsem, co mě čeká. Hopsání na náhodu a odhadování, kdy asi vyskočí ten igráček výš, abych se někam dostal...

Aby to tak náhodou nevyznělo, LEGO Jurassic World není ani v nejmenším tragédie. Je tu několik momentů, kdy se člověk vyloženě baví a když k tomu navíc začne hrát známé téma od Johna Williamse, srdce fanouška zaplesá. Jenže to, kdy se bavíte, velmi rychle vystřídá neustálé opakování toho, co jste dělali už dvacetkrát předtím a je zase po zábavě.

LEGO Jurassic World
Nintendo 3DS icon 3DS
Xbox icon Xbox One
Windows icon PC
PlayStation icon PlayStation 3
Wii U icon Wii U
Xbox icon Xbox 360
PlayStation Vita icon Vita
PlayStation icon PlayStation 4
Nintendo Switch icon Switch

Verdikt

LEGO Jurassic World nepřináší do série nic nového a jen stěží ji lze doporučit fanouškům jurské filmové série. Pokud máte dítě kolem deseti let a budete hrát spolu v kooperaci, to je jiná! Ale vy hrajete hry. Kde byste jako sakra vzali děti?!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz