destilat-29-5-4-6
Článek Destilát 29.5. - 4.6.

Destilát 29.5. - 4.6.

storm2

storm2

3. 6. 2006 22:37
Reklama

Události

Exkluzivní spolupráce s Intelem se nevyplatila světovému výrobci počítačových sestav, firmě Dell, která se za poslední rok potácí v problémech. Není tedy divu, že se rozhodla pro spolupráci i s konkurenčním AMD. Pro začátek začne osazovat svoje serverové sestavy procesory Opteron a nalije 100 milionů dolarů do servisního a reklamačního oddělení, aby to tam lépe šlapalo. Problémy však nemá jenom Dell, ale i někteří výrobci grafických karet. Konkrétně je řeč o firmách BFG Technology, EVGA a XFX, které, jak pro nás zjistil Ondřej Grym, prodávají extrémně přetaktované GeForce 7900, a ty pak nešťastným pařanům vesele znečišťují vzduch uškvařenými křemíkovými jádry. Naštěstí jde pouze o zmíněné tři výrobce a sama nVidia za nic nemůže. Oproti tomu ATI se rozhodla svým grafickým čipům ještě více naložit, a kromě vypočítávání vizuálních efektů či fyziky (hrozba pro Ageia PhysX) do nich míní zakomponovat i zvukové jádro. Zdá se, že jednoho dne budou grafické karty obsahovat celý počítač a v zimě je budeme strkat na balkón aby trochu zchladly. Přeběhněme na chvíli do konzolového světa, odkud vane zpráva o ambiciózních plánech Sony a Nintenda. Obě společnosti se shodují na tom, že jejich prioritou do budoucna nebude co největší podíl na trhu, ale jeho rozvoj co do škály služeb. Tato zpráva je trochu zavádějící, protože ať už Sony se svou PS3 vybavenou Blu-ray mechanikou nebo Nintendo s plány na originální a inovativní prvky, obě společnosti usilují o získávání nových klientů, a to přece není nic jiného, než snaha o podíl na trhu. Trochu smutně zní zpráva, že budovatelská strategie Heart of Empire: Rome byla odložena a vyjde nejdřív za rok. Stejný osud potkal XBOXovou verzi proslulé doomovky Painkiller, jejíž konverze s podtitulem Hell Wars byla opět odložena, tentokrát na neurčito. Majitelé PS2 mohou pro změnu zaplesat nad nápadem společnosti SNK, která se rozhodla převést světoznámou arkádovou střílečku Metal Slug do 3D kabátku. Pokud vás tato zpráva neoslovila, možná vás zaujme trocha nových informací o ztřeštěných závodech FlatOut 2, které by se žádného odložení dočkat neměly, a naopak my bychom se jich měli dočkat již brzy. Patříte-li mezi majitele handheldu PSP, možná vás bude zajímat, co nového obsahuje firmware 2.71. Zpráva o tom, že S.T.A.L.K.E.R. je už/teprve ve fázi pre-alfa 0.1, vás může snadno zmást do chvíle, než si přečtete tuto novinku, z níž vyplývá, že jde o českou FPS na motivy zmíněného titulu. Možná že STALKER nakonec vyjde úplně jinde než na Ukrajině...

Články

Jednoznačně nejvýznamnější herní událostí posledních dnů je vydání Hitman: Blood Money. K této příležitosti jsme pro vás připravili speciál obsahující recenze jak PC tak PS2 verze, které si vzali na paškál Pavel Prouza a Michal Jonáš, dále pak videorecenzi, shrnující článek o historii série (pocházející z mé klávesnice), a tématický článek o fenoménu jménem Hitman versus násilí od Lukáše Grygara. Jako třešničku na dortu jsme zveřejnili zprávu o tom, že se „pan 47“ společně s Larou Croft chystá zaútočit na hrací automaty. Z ostatních slohových prací je třeba zmínit recenzi na strategii řízlou RPG jménem Spellforce 2: Shadow Wars od Honzy Horčíka, dále pak na herní zpracování ne zrovna kladně přijaté Šifry Mistra Leonarda od Lukáše Bryksy, či na handheldovou akci Metroid Prime: Hunters, kterou pro vás otestoval a zhodnotil Farid Starman. Vedle jednoho speciálu a hrstky recenzí jste se v uplynulém týdnu mohli něco dozvědět i o titulech, které jsou teprve ve fázi vývoje. Je to automobilová Forza Motorsport 2, všemi milovníky druhé světové očekávaný Medal of Honor: Airborne, potencionální Final Fantasy killer Rogue Galaxy či taktická dvojice Rainbow Six: Vegas a futuristický Battlefield 2142.

Plné hry

Super Columbine Massacre RPG: jednoznačně nejbrutálnější a nejkontroverznější freewarovka poslední doby, ještě ke všemu se zakládající na masakru, který se skutečně stal. V roli zlem prolezlého školáka můžete konat ty nejzrůdnější činy a terorizovat město. Vrcholem všeho je naběhnutí do školy spolu s kamarádem a ostrými bouchačkami, které si provrtají cestičku skrze zástupy spolužáků a učitelů. Thing: originální logický počin založený na síle přitažlivosti. Cílem je dostat se na konec labyrintu pomocí gravitace. Panáček dojde pod nějakou šachtu, hráč použitím mezerníku otočí celý level vzhůru nohama a rázem stojí na stropě... Mania Drive: po Trackmanii Nations je tu další titul vycházející ze stařičkých Stunts. Stejně jako Trackmania, i Mania Drive se vskutku povedla.

Downloady

Ještě na chvíli se vrátíme k Hitmanovi, jeho demo je totiž ke stažení a čítá rovných 760MB. Pakliže se rozhodnete tohoto molocha prohnat vaší internetovou linkou, čeká vás první mise z plné verze. V zábavním parku, nyní sloužícím jako výrobna drog, máte za úkol odstranit muže jménem Joseph Clarence, a samozřejmě to nebude tak jednoduché jak se na první pohled může zdát. Z dema si snadno uděláte obrázek o celé hře.Mnohem bohatší výběr je v sekci trailerů, kde obzvlášť doporučujeme ukázku akční gangsterky Scarface, PS2 verze GTA Liberty City Stories, sportovně založenými hráči oblíbeného Sensible Soccer (ti vezmou zavděk i demoverzi), chystajícího se datadisku na Dungeon Siege 2 s podtitulem Broken World, či neméně očekávaného RPG Neverwinter Nights 2. O několika videích na Half-Life 2 Episode One se zmiňovat nebudeme, jelikož hra už je venku a recenzi od Lukáše Vodrážky si můžete přečíst. Již vydané hry můžete v případě potřeby poladit patchem, a že to některé tituly potřebují, o tom není pochyb. Za všechny jmenujme teprve pár dní starý Desperados 2: Copper’s Revenge či LOTR: Battle for Middle-earth 2.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama