Asus ROG Flow X16 – v hlavní roli Ryzen 9 a RTX 3070 Ti, duo stvořené pro hraní i náročnou práci
i Zdroj: Hrej.cz
Hardware Článek Asus ROG Flow X16 – v hlavní roli Ryzen 9 a RTX 3070 Ti, duo stvořené pro hraní i náročnou práci

Asus ROG Flow X16 – v hlavní roli Ryzen 9 a RTX 3070 Ti, duo stvořené pro hraní i náročnou práci | Kapitola 6

Redakce

Redakce

29. 7. 2022 17:06

Seznam kapitol

1. Další člen rodiny ROG Flow 2. Parametry aneb co čekat 3. Píseň ledu a ohně aneb chlazení a zvuk 4. Syntetické testy a přesuny energií 5. A co ty hry, pane předsedo? 6. Závěr a hodnocení

Rodina zařízení Asus Flow vítá nového člena. Při úhlopříčce 16 palců dokázal Asus osadit nový ROG Flow X16 procesorem Ryzen 9 a grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 3070 Ti. Jsou lákavě znějící specifikace klíčem k úspěchu? Na to se podíváme v recenzi.

Reklama

Můžeme tedy ROG Flow X16 něco vytknout? Můžeme. A uděláme to tady a teď. Jen tedy vymyslet, co… no… možná… Horko. Jo. Horko. Venku je horko. Teda vlastně, i notebooku je horko. Přes 90 °C je přece jen trochu hodně na položení notebooku na kolena. Rozhodně doporučuji pořídit buďto chladicí podložku, pokud budete mít Flow X16 stacionárně, anebo nějaký „podsedák“ pro notebooky, pokud s ním budete pracovat jinde než na stole (a třeba na něm psát tak, jako teď já, kdy už po chvíli cítím teplo na kolenou).

Výběr grafiky kritizovat moc nemohu, ta je adekvátní. Výběr použitého procesoru už je vzhledem k omezením TDP trochu na pováženou a rozhodně se dalo ušetřit. Ryzen 9 tady moc využití nenajde, dokonce i ve Flight Simulatoru byl hlavní bottleneck grafický čip. K dispozici jsou i levnější varianty se slabším procesorem a horší grafikou, po kterých bych sáhl spíše. Na notebooku se skvěle píše, zdvih kláves je ideální, velmi mě ale mizí absence numpadu. Obří touchpad bez tlačítek bych nejradši neviděl a rád jej vyměnil za menší.

Asus ROG Flow X16 – v hlavní roli Ryzen 9 a RTX 3070 Ti, duo stvořené pro hraní i náročnou práci
i Zdroj: PCTuning

Displej je velmi kvalitní a málem bych zapomněl: umí i HDR! Barvy jsou pak o něco uvěřitelnější. Rozlišení je ale opět trochu nadnesené: RTX 3070 Ti v mobilní verzi jednoduše současné hry v jeho nativním rozlišení na maximální detaily nestíhá a pokud si budete chtít užít pěkný vizuální zážitek, rozlišení budete muset snížit, nebo využít DLSS tam, kde to jde. 165 Hz tak najde využití vysloveně při starších FPS (či u Doom Eternal, který reálně spustíte i na kalkulačce – od id Software by se mohl kdekdo učit). Armoury Crate je příjemný doplněk a sám jsem byl překvapen, co všechno tam lze nastavit.

Asus představil skvělý notebook, který se snaží rozkročit až do příliš mnoha oblastí. Tomu odpovídá i výsledná cena, kde platíte za někdy až přehnané parametry (viz výše). Doporučená cena tohoto nejvýkonnějšího modelu je 73 990 korun českých. Pokud vás tato částka neodradí, můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že na běžnou práci je dotykový displej něco, co bych chtěl mít na každém notebooku, avšak horká kolena bych klidně oželel. 

To první ROG Flow X16 nabízí, to druhé pak dodávají všechny herní notebooky na trhu grátis. Zde k tomu dostanete super doplněk v podobě režimu „tabletu“, s kterým se ty seriály a filmy sledují přece jen lépe.

Celkově jde o povedený stroj. Snad jen výše zmíněná poznámka: pokud bude v nižší konfiguraci, volil bych určitě tu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama