Blizzard bojuje s problémovým vydáním Overwatch 2, hlásí nápravu řady problémů
Od vydání Overwatch 2 uběhlo už více než 24 hodin, hra se ale stále potýká s porodními bolestmi, o kterých jsme vás informovali včera. I po několika hodinách od vydání si hráči stěžují na řadu problémů, Blizzard ale dle nového prohlášení pracuje na nápravě a většinu kritických chyb se podařilo vyřešit.
Včera vyšel Overwatch 2, vydání se potýkalo s problémy. Masivní fronty a problémy se servery doplnily DDoS útoky
Včera večer jsme se po dlouhém čekání dočkali vydání druhého dílu Overwatch. Ten kromě několika herních novinek lákal na zásadní změnu v monetizaci, tedy že je hra kompletně zdarma. Jenže vydání se nepovedlo úplně dle očekávání a velký zájem doplnily také DDoS útoky.
Overwatch 2 rozdělí nováčky a zkušené hráče, získání všech postav zabere stovku zápasů
Jak už bylo dříve oznámeno, Overwatch 2 bude vydán zcela zdarma. Oproti svému předchůdci se tak otevře mnohem většímu publiku. I to je jeden z důvodů, proč se nové postavy budou otevírat mnohem pomaleji, jak nyní sám Blizzard oficiálně oznámilo.
Autoři Overwatch 2 se zajímají o crossovery se známými značkami ve stylu Fortnite
Jon Spector, šéf propagace a viceprezident značky Overwatch, v rozhovoru pro Game Informer naznačil, že chce Overwatch 2 jít v šlépějích Fortnite a nabízet spolupráce s jinými popkulturními značkami. Konkrétně v tomto ohledu zmínil spojení Fortnite s Naruto.
Stačilo necelých devět hodin a první hráč dosáhl úrovně 80 ve WoW: Wrath of the Lich King Classic
Jen před pár hodinami se otevřely brány klasické verze druhého datadisku kultovního MMORPG World of Warcraft. Wrath of the Lich King Classic hráče vrací do zamrzlého Northrendu tak, jak si ho pamatují z roku 2008, a řada z nich si bude týdny užívat piplání první postavy na tehdejší maximální úroveň 80. Streamer Naowh si ale připsal prvenství a své “osmdesátky” dosáhl necelých 9 hodin po spuštění staronového datadisku.
Diablo IV brzy nabídne uzavřenou betu zaměřenou na endgame obsah
Studio Blizzard oznámilo, že plánuje další uzavřenou betaverzi chystaného izometrického RPG Diablo 4. Tentokrát se bude testovací fáze zaměřovat na obsah dostupný po dokončení základního příběhu a chce posbírat data dále vylepšující hráčský zážitek.
Na internet zřejmě uniklo 40 minut záběrů z Diablo IV. Ukazují pohyb, boj i menu
Uplynulý víkend byl pro fanoušky her, a především pro jejich vývojáře opravdu výživný. Vedle obrovského úniku záběrů a snímků z vývoje dalšího dílu Grand Theft Auto zřejmě na internet unikla i podobně bohatá ukázka z vývoje čtvrtého Diabla. Záběry ukazují téměř tři čtvrtě hodiny hraní testovacího buildu.
Blizzard zjišťuje, jaké prvky by hráči chtěli ve World of Warcraft: Cataclysm Classic
Studio Blizzard zřejmě uvažuje o dalším vývoji nostalgické varianty World of Warcraft s potitulem Classic. Ta v roce 2019 přinesla původní zážitek z Vanilla verze hry, později i prvního rozšíření The Burning Crusade a v současnosti se připravuje na obnovené vydání druhého datadisku Wrath of The Lich King. Ani u toho ale zřejmě neskončí.
Druhá sezóna pro Diablo 2: Resurrected se odkládá, Blizzard přiznává chybu na své straně
Diablo 2: Resurrected se mělo už na konci září dočkat své druhé sezóny. Bohužel hráči se přídavky tak brzy nedočkají. Jak jsme se dozvěděli od komunitní manažera PezRadar, další sezóna se musí odložit – bez řečí okolo si studio Blizzard sype popel na hlavu a přiznává, že jde o jejich chybu kvůli špatnému načasování.
Britský regulační úřad prozatím neschválil akvizici Activision Blizzard. Obává se o zdravou hospodářskou soutěž a konkurenceschopnost Sony
Zatímco v Saudské Arábii prošla akvizice Activision Blizzard bez problému, v dalších částech světa si Microsoft musí poradit s celou řadou problémů. Zatímco v Brazílii napřímo bojuje se Sony, v USA se případem stále zaobírá FTC, které celé zkoumání již posunulo do druhé fáze. Britské CMA nyní vydalo vyjádření, že celá akvizice může projít dalším a hlubším zkoumáním, pokud Microsoft nenavrhne řešení k obavám úřadu.
Nová hra od Blizzardu kombinuje prvky MMO jako crafting a stavění báze, tvrdí insider
V lednu letošního roku Blizzard oznámil, že pracuje na úplně nové AAA hře z nového světa. Tehdy šlo o oznámení především pro nalákání nových zaměstnanců, je tedy pravděpodobné, že této hry se ještě několik let nedočkáme. Neoficiálně se ale přeci jen několika informací dočkáváme, a to díky insiderovi a redaktorovi Windows Central Jezu Cordenovi.
Sezóny v Diablo 4 nebudou obsahovat pay-to-win obsah, hráči mohou dokoupit pouze kosmetické předměty
Celá situace okolo série Diablo se s mobilním dílem Immortal trochu zvrtla. I když je nový díl silně kritizovaný za svou monetizační strategii, dle finanční zprávy Blizzardu vydělává spoustu peněz a studio zdárně pokračuje v podpoře. Fanoušci se ale obávají, aby podobný systém nepřišel i do nadcházejícího Diablo 4 – vývojáři tak na obavy odpovídají s novou kvartální zprávou a snaží se komunitu uklidnit.
Diablo Immortal zasáhla další chyba. Hráči nedostávají za plnění úkolů dostatek zkušenostních bodů
Diablo Immortal podle ohlasů hráčů trápí další nemilá chyba. Při plnění úkolů ve světě Diablo se občas stane, že hra přiděluje úspěšným hráčům až o 50 % méně zkušenostních bodů, než bývalo běžné.
Mobilní World of Warcraft nakonec bude? Blizzard potutelně nabírá vývojáře na projekt à la Diablo Immortal
A přece bude mobilní World of Warcraft. Tedy nejspíš. Blizzard každopádně plánuje pokračovat v úspěchu Diablo Immortal a další free-to-play nejen-mobilní hrou by měl být titul z univerza Warcraft.
Overwatch dává po letech sbohem prodeji lootboxů, skončí s letními prázdninami
Populární multiplayerová hero střílečka Overwatch se po šesti letech od vydání konečně zbaví kontroverzních lootboxů. Na konci srpna se úplně změní systém monetizace, a i když ve hře možnost utrácet skutečné peníze zůstane, už nebude počítat s náhodou. Lootboxy budou fungovat jen jako odměna.
Activision Blizzard si meziročně polepšil jen na mobilech. Vydělal na nich více než na PC a konzolích dohromady
Průběh letních měsíců přináší už tradiční přehled finančních výsledků herních firem za první kvartál fiskálního roku. Minulý týden došlo tak například na oznámení meziročního poklesu tržeb z projede her u Capcomu, Microsoftu i Sony. Další oznámení přineslo Electronic Arts, které naopak hlásilo, že jeho série FIFA a F1 jsou nyní ještě populárnější a že jeho příjmy rostou. Svou trochou do mlýna následně přispělo i Nintendo, které se zase podělilo o fakt, že se Switche prodalo už 111 milionů kusů. Nyní tak přichází další kontext kolem příjmů Activisionu Blizzard, jenž rozvádí dříve sdílené informace.
Overwatch 2 už žádné další beta testování nenabídne, vývojáři se soustředí na zapracování zpětné vazby
Overwatch 2 nedostane třetí beta testování, jak se původně předpokládalo. Fanoušci této série se mohli do hry podívat skrze předchozí dvě uzavřená testování, přičemž v každém z nich byl představen nový hrdina a vývojáři se soustředili na různé části hry. V otestování výkonu doufali i hráči na Switchi, dle oficiálního vyjádření se tak ale nejspíše nestane.
Bloomberg: Blizzard ruší vývoj mobilního MMORPG zasazeného do světa World of Warcraft. Hra měla být ve vývoji tři roky, studio se neshodlo s NetEase
Vydavatel Activision Blizzard ukončuje vývoj mobilního MMORPG, které mělo být velice podobné World of Warcraft. Že jste o něm nikdy neslyšeli? My také ne, o tajemném titulu, kterého se už nikdy nedočkáme, se dozvídáme skrze magazín Bloomberg, který o ukončení vývoje informuje na základě ověřených zdrojů.
Počet měsíčních hráčů Call of Duty klesl pod 100 milionů, Blizzardu pro růst příjmů nepomohlo ani Diablo Immortal
Activision Blizzard zveřejnil své finanční i výkonnostní výsledky za druhý kvartál finančního roku. Jak se ukazuje, vydavateli se bohužel moc nedaří a trend negativních výsledků nadále pokračuje – jak v rámci peněz, tak počtu hráčů.
Hráči v Diablo Immortal mají nečekaný problém. Nikdo s nimi nechce hrát
Systém mikrotransakcí, který Blizzard nastavil v Diablo Immortal, přináší další nepříjemnosti pro hráče. Rozdíl mezi hráči free-to-play a těmi, kteří jsou ochotni platit, se dva měsíce po vydání nebezpečně zvětšuje.
Sony zdůrazňuje, jak důležité je Call of Duty. Umístění značky může ovlivnit koupi konzole, na hře pracuje více vývojářů, než mají celá studia
Akvizice Activision Blizzard je velkou investicí nejen v rámci herního průmyslu, ale i v rámci byznysu celosvětově. Velké fúze firem tak musí projít celou řadou regulačních řízení a zatímco Sony nemělo s akvizicí Bungie nijak velké problémy, Microsoft počítá s uzavřením akvizice až v polovině příštího roku – a to právě kvůli nutnému papírování a schvalování. Jedno z nich nyní probíhá i v Brazílii, přičemž zdejší úřady požadují vyjádření i některých konkurentů.
Diablo Immortal už vydělalo 100 milionů dolarů. Zvládlo to jako druhá nejrychlejší hra na trhu
Ať už nejnovější Diablo s podtitulem Immortal milujete nebo nenávidíte, jedno je třeba uznat. Tvůrcům se povedl majstrštyk, protože za necelé dva měsíce už titul vydělal víc jak 100 milionů dolarů.
Hernímu světu vládnou domácí mazlíčci. Kuriózní požadavky týkající se jich mají i hráči Diablo Immortal
Multiplayerové RPG Diablo Immortal bylo již několikrát meritem mnoha peprných diskuzí hráčů a fanoušků videoher. Vždy ale šlo o mikrotransakce, novinky ve hře nebo snad obtížnost jistých bossů. Diskuze, kterou rozdmýchali hráči nyní, je však mnohem kurióznější.
Diablo Immortal prolomilo čínskou bariéru. Zesměšňování prezidenta už asi nevadí
Celosvětový hit Diablo Immortal měl původně vyjít v Číně již v červnu. Společnost NetEase, která na hře s Blizzardem spolupracovala, je totiž z Hong Kongu, takže o příchodu na čínský trh nemohl být pochyb. Čínská stáž pro Diablo Immortal však dostala mimořádnou stopku.