Hrej.cz Článek

Velká recenze WD_BLACK disků - test P10, P50 a AN1500

radek-raudensky
Radek Raudenský
2. 5. 2021 23:30 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod a WD_BLACK P10 2. WD_BLACK P50 3. WD_BLACK AN1500 4. Software a závěr

Bezprecedentní disky určené pro hráče a náročnou klientelu

Reklama
Reklama

Software

Recenzí samotných disků ještě nekončíme, k diskům je totiž dodáván i dodatečný software. Tím prvním je WD Dashboard, který vám zobrazí různá data nejen o WD discích. Díky němu můžete sledovat teplotu, životnost, kapacitu, připojení či výkon daného disku včetně svazků. Dle nabídky by měl dovolit i zobrazení SMART, osobně mi ale u externích disků z neznámého důvodu diagnostika nefungovala.

Mimo jiné slouží Dashboard i pro nastavení LED osvětlení u AN1500, kde je nabídka efektů skutečně rozsáhlá. Kromě vlastních efektů můžete využít i propojení s externími programy, z vlastní zkušenosti je podporována naprostá většina programů využívající komplexní synchronizaci – tedy Razer Chroma, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion i MSI Mystic Light.

Druhým programem, který WD pro své zákazníky nabízí, je Acronis True Image. Ten je obvykle placený, pokud ale program rozpozná připojený WD disk, funguje bezplatně. Tento software má několik částí – nabízí i ochranu počítače, tou hlavní výhodou, alespoň pro mě, ale byly nástroje pro uložiště. Kromě možnosti zálohování dokáže Acronis naklonovat systémový disk. Jakmile si tedy připojíte například AN1500 a nechcete ručně přeinstalovat Windows, ale zkrátka vzít původní uložiště takové, jaké je a vyměnit jej za nové, udělá program vše za vás. Stačí zvolit zdrojový a cílový disk a za pár (desítek) minut je hotovo

Acronis
Acronis

Závěr

Dnes jsme si představili hlavní představitele řady WD_BLACK, tedy úložiště určené pro hráče a náročnější uživatele. Všechny disky dokázaly, že oproti konkurenci nabízí, co se výkonu týče, velký nadstandard, ale také svou rychlost vykupují o to větší obnosem peněz. Je pak jen na vás, jestli si vystačíte s rychlostí běžných disků, nebo zainvestujete do lepší, rychlejší ale výrazně dražší řady BLACK. Já se ji, v případě zájmu, nebojím doporučit na všech frontách.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz