Thrillville Recenze Thrillville

Thrillville

michal.jonas

michal.jonas

19. 1. 2007 23:39 2
Reklama

Tvoje matka chlapče, se mi to snažila vymluvit. Víš že mě považuje za excentrického blázna. Jenže já spoléhám na své obchodní myšlení. Moje parky potřebují nové, svěží a mladé myšlenky, kterých už se mi nedostává. Proto jsem se rozhodl, že jejich vedení svěřím právě tobě. Vždy jsi mi dobře radil a své vrstevníky znáš lépe než já. Jedno však měj na paměti, za každou cenu musíš uchránit parky před zlým konkurentem jménem Vernon Garisson.

Konkurenční boj

Dobře víš, že jsem vždy prosazoval čisté obchodní praktiky i na úkor zisku. Jenže jemu (Garissonovi) jde o jen peníze a již dlouho si na nás brousí své, od kouření fajky zažloutlé, zuby. Doufám tedy, že náš podnik ještě rozšíříš na úkor jeho impéria, aby poznal jak se má správný park řídit, a že podplácení, výhrůžky a únosy líných pánů z radnice nic nevyřeší. Uvidíš, že to jde i bez nich. Důležité je, jak se naši malí návštěvníci v parku cítí, takže se jich co nejvíce ptej na jejich názory, provázej je a raduj se s nimi z jejich smíchu a dobré nálady. Nezapomeň, jejich spokojenost je pro další růst naprosto klíčová! Nakonec tak jistě získáš i mnoho dalších kamarádů a kamarádek.

Na vlastní žaludek

Thrillville
i Zdroj: Hrej.cz
Všechny nové atrakce si můžeš samozřejmě libovolně vyzkoušet. Ostatně jen tak poznáš, kde jsou jejich slabiny a přednosti. Téměř všechno v parku je možné měnit, upravovat, vylepšovat a stavět. Jen na tobě bude, kolik loopingů bude mít horská dráha, nebo jak velké budou řetízkové kolotoče. Abych ti pomohl, tak jsem dopředu navrhl pět témat pro naše parky - od prázdninového ráje s piráty, bukanýry, arabskou vesničkou a tropickými pralesy, přes dobrodružné putování po filmových hororech a středověké pevnosti, až ke zlaté pokladnici s egyptskými pyramidami a zlatokopeckou stezkou. Když budeš úspěšný, postupně postavíš úplně všechny.

V jednoduchosti je síla

Zadrž strýče, zadrž! Budu tomu vůbec rozumět? Ničeho se neboj, všechno jsem pro tebe navrhl tak, aby to bylo co nejednodušší, takže se nemusíš bát velké složitosti, nebo nicneříkajících tabulek. Vedení i stavbě parku porozumí zcela jistě úplně každý, tedy i ty. Nejdříve si navrhni a postav svůj zábavní park snů z více než sta atrakcí, procházej se po parku a rozmlouvej s návštěvníky, no a nakonec si s nimi vyzkoušej všechny atrakce. Je to prosté, postav si svůj minigolf, nebo motokárovou dráhu a pak jí ihned otestuj! Navíc park nabízí dvě desítky hříček a miniher, od autodráhy, přes rádiem řízená autíčka, až k buginkám, nebo střelnici. Všechny jsou tu jen pro tebe a tvé tři další kamarády na jediné obrazovce, když se můžete spojit ve dvojici, nebo hrát každý za sebe. Hříčky se dají i spojovat a tak z nich můžeš vytvářet osobní turnaje pro tvé kamarády. Stačí ti k tomu jen PS2, PSP, nebo Xbox.

Komunikace- základ úspěchu

Thrillville
i Zdroj: Hrej.cz
Při stavbě ti dám naprosto volnou ruku. Podle sebe stanovuj vzhled, umístění, barvy i ceny atrakcí. Ihned si tedy můžeš své dílo vyzkoušet, stejně jako se na něm můžeš kdykoli znovu projet. Díky několika kamerám, včetně pohledu z vlastních očí, bude tvůj zážitek z atrakcí skoro skutečný. Zábavná je také interakce s malými návštěvníky parku. Určitě dojde na vtípky, výzvy a sázky a nějaký ten malý flirtík. Se svými imaginárními i skutečnými kamarády si můžeš navíc zasoutěžit v jedné z miniher, které jsem ti připravil. Když pak splníš všech 105 úkolů, tak bude porážka zlého konkurenta Garissona dokonána.

Troška ekonomiky nikoho nezabije

Za zábavou se však skrývá i kus dřiny, kdy budeš muset dobře počítat, aby měl park vyrovnaný tok peněz, neboli „cashflow“ a prosperoval, stejně jako je třeba cvičit a trénovat zaměstnance, opět skrze jednoduché minihry. Jistě tě synovče potěší i malé drobnosti, které jsem ti připravil, jako je například volba barvy menu, ničím neomezené ukládání, titulky, nebo podrobné a srozumitelné tutoriály, včetně nápovědy při stavění atrakcí. Možná, že tě trošku zaskočí hodně zjednodušené lokace i trošku infantilní grafika, ale já už jsem takový dětinský, však mě znáš. A nechci slyšet synovče, že můj Thrillville je podobný pěkné řádce starších „tycoonů“. Náš park je přece daleko jednodušší na pochopení i hraní a díky vtipným minihrám, multiplayerovým turnajům i interakci s návštěvníky, bezpochyby zábavnější.

Thrillville
Xbox Xbox
PlayStation PlayStation 2
PlayStation PSP

Verdikt

Strýček Mortimér říká, že se v našich parcích snoubí prvky strategie a arkády. Výsledkem je prý lehce přístupná budovatelská hra s mnoha zábavnými odbočkami. No a já, jako jeho synovec, proti tomu samozřejmě nemůžu nic namítat.

Co se nám líbí a nelíbí?

Jednoduché zpracování, kterému porozumí každý, intuitivní stavba a řízení parků, množství témat, parků, atrakcí a miniher, polopatický tutoriál a automatizované stavění pro lenochy, systém úkolů a misí zlepšující motivaci, zkoušení atrakcí, vtipná interakce s návštěvníky, výborný dabing i hudba.
Otřepaný „tycoonovský“ koncept, skoro až moc jednoduchá a přebarvená grafika, po dohrání miniher mírně stereotypní, škoda chybějící lokalizace.
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama