Hardware Článek Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence | Kapitola 2

Radek Raudenský

Radek Raudenský

24. 6. 2021 10:55

Seznam kapitol

1. BALENÍ A VZHLED 2. SOFTWARE, FUNKCE, ZÁVĚR

Do redakce nám dorazil nový zástupce série Rival, který láká na spoustu tlačítek ve spojení s nízkou hmotností. Jak produkt dopadne v praxi?

Reklama
Reklama

SOFTWARE

Stejně jako Rival 3 i Rival 5 používá software SteelSeries GG. A stejně tak i zde najdetee velice podobná nastavení. Zatímco základní menu vypadá vcelku dobře, samotné nastavování myši už vizuálně moc hezky nepůsobí, najdete zde ale vše potřebné – makro nastavení, RGB i různé softwarové vychytávky. Vše na jednom místě, tak jak má být.

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

FUNKCE A POUŽÍVÁNÍ

Rival 5 se používá skvěle. Naprosto upřímně, když jsem používal konkurenční myšky podobného ražení, strašně mi vadila vyšší hmotnost. Po testu Superlight jsem totiž přešel k lehkým myším a více jak 90 gramů je už na mě prostě moc. Rival 5 je ale právě svou nízkou hmotností, dle mého, vítěz konkurenčního boje. Díky své lehkosti lze totiž myš naprosto precizně a jednoduše ovládat. 

Velkou výhodou Rival 5 je to, že se hodí na všechny typy her. Zatímco ve střílečkách jsem využil velké tlačítko u palce, League Of Legends vyžaduje dvojici tlačítek nad palcem. Takové MMORPG pak s lehkostí zužitkuje všechny možnosti – ve všech případech jsem ale s Rival 5 byl skutečně spokojený a myška se ukázala jako skvělá univerzální volba pro univerzální hráče. Co dodat?

Jedinou nevýhodu jsem tak shledal v již zmíněném nepogumovaném prostoru u palce, kvůli čemuž mi myška občas lehce vyjížděla z úchopu. 

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

Závěr

Rival 5 se skutečně povedla a jediné, na co bych počkal, je její bezdrátová verze. Jsem si téměř jistý, že se časem podaří do tohoto lehoučkého těla nacpat i modul pro 2,4 GHz přijímač, pokud vám ale tato funkcionalita nechybí, je Rival 5 perfektní univerzální myškou, která je přesná, lehká a nabídne spoustu prostoru pro vlastní nastavování. Za cenu kolem 1799 korun se jen těžko bude hledat podobně univerzální, kvalitní a zároveň lehká konkurence.

První
Poslední
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz