hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
Hrej.cz Článek

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

Radek Raudenský

Radek Raudenský

24. 6. 2021 10:55

Seznam kapitol

1. BALENÍ A VZHLED 2. SOFTWARE, FUNKCE, ZÁVĚR

Do redakce nám dorazil nový zástupce série Rival, který láká na spoustu tlačítek ve spojení s nízkou hmotností. Jak produkt dopadne v praxi?

Reklama
Reklama

SteelSeries relativně nedávno představilo novou herní drátovou myšku Rival 5. Ta navazuje na svého předchůdce Rival 600, oproti němu ale přichází s několika novinkami, kterých si zkušený hráč už určitě někde všiml - například u konkurenční Logitech G 502. Dokázalo SteelSeries nejen navázat na svého staršího zástupce, ale taktéž překonat konkurenci? 

BALENÍ A VZHLED

Balení je velice jednoduché. Krabička je zpracována jako výstavní stojan, tudíž má nižší podstavu a Rival 5 z ní hezky vystupuje. Vzhledem k tomu, že je Rival 5 drátová myš, není potřeba v balení nic víc schovávat. Vzhledově se Rival 5 velice vyvedla, koneckonců design SteelSeries zkrátka umí. Myška je ergonomická, dobře sedí do ruky a hlavně - je extrémně lehká. 

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

Ani SteelSeries nezůstalo pozadu a zatímco minule recenzovaná Rival 3 Wireless je s baterkami překvapivě těžká, Rival 5 výrazně shodila, a to až na 85 gramů. Osobně jsem za tento trend moc rád a lehké myši mi v ruce sedí mnohem lépe. Navíc – Rival 5 nízká hmotnost prostě sluší a vůči konkurenci je to důvod, proč bych preferoval právě SteelSeries. O tom ale ještě později. Switche jsou vlastní technologie Golden Micro, které by měly být odolné vodě a prachu, navíc je jejich rating nastaven až pro 80 milionů stisknutí. 

Tělo je vyrobeno z velice jemně pogumovaného plastu, u palce ale z neznámého důvodu najdete jen tvrdý plast bez větší gumy či polstrování – na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou lze jednoduše hýbat palcem mezi všemi tlačítky.

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence

A právě ty jsou hlavní devizou Rival 5. Tlačítek je na myši rovnou devět, těch skutečně programovatelných pak pět. Skládají se z velkého tlačítka před palcem, dvojice klasických tlačítek na boku a „přepínače“, který lze zmáčknout nahoru či dolu. K tomu připočtěme levé a pravé, kolečko a přepínač DPI.

Tělo Rival 5 doplňuje i efektní osvětlení skládající se ze dvou bočních linií a osvíceného loga. Linie mají opět matný plast, tudíž je osvětlení velmi celistvé, plynulé a vypadá zkrátka skvěle – a to dokonce až tak, že jsem si jej na noc musel ztlumit, jelikož jsou použité LEDky až moc výkonné. Opět samozřejmě platí, že si můžete vytvořit vlastní profil. Kromě linií a loga pak svítí i kolečko.

Recenze SteelSeries Rival 5, univerzální myšky bez konkurence
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz