hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
Hrej.cz Scarlet Nexus Recenze

Recenze Scarlet Nexus, kyberpunkového postapo nářezu

Martin Synek

Martin Synek

15. 7. 2021 19:45

Seznam kapitol

1. TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO LIDI 2. ŘEŽ 3. CHYBA SE VLOUDÍ

Kyberpunk, magie, rozbořená města, odporní mutanti a divoká anime stylizace. Ano, mluvíme o Scarlet Nexus. Jak tahle novinka od Bandai Namco dopadla?

Reklama
Reklama

KONEC DOBRÝ…

Kromě plnění příběhových misí je možné na mapě nalézt i mnoho úkolů vedlejších. Ty jsou vesměs velmi nezajímavé a s klidným svědomím říkám, že jsem je všechny rozhodně nesplnil, protože za ně ani nedostanete fajn loot a nejsou ničím originální. V kostce jde o to někam dojít a někoho zmastit, popřípadě s někým prohodit pár slov. Čas od času je nutné i někam složit hlavu a odpočinout si. K tomu slouží úkryt vaší jednotky a v něm lze navazovat sociální interakce s vašimi druhy. Kromě možnosti je obdarovat nebo s nimi jít do akce můžete sledovat nejnovější zprávy, textovat s kolegy pomocí chytrých telefonů nebo nakupovat u místního kupce.

Přesto se stále Scarlet Nexus zdráhám označit za JRPG. Jde totiž o překvapivě podařenou hack and slash záležitost, kterou na kolena sráží těch několik vyjmenovaných neduhů. Nejsou to velké pihy na kráse, ale o to více mrzí, že po nějakých padesáti hodinách hra skončí a vy si stejně jako já řeknete, že by to chtělo ještě něco navrch. Jenže nic dalšího autoři nenabízejí a popravdě, procházet hrou znovu se mi zrovna nechtělo. Kvalitní, byť lehce zdlouhavý příběh vás u hry spolehlivě udrží, nicméně hutných soubojů mohlo být k dispozici podstatně více. 

Scarlet Nexus
PlayStation icon PlayStation 5
Xbox icon Xbox One
Windows icon PC
Xbox icon Xbox Series X | S
PlayStation icon PlayStation 4

Verdikt

Velmi solidní hack'n'slash podívaná, kterou bohužel tíží pár nepříjemných neduhů. Pro milovníky ostré řežby a anime rozhodně zajímavý adept na koupi.

Co se nám líbí a nelíbí?

Výborný příběh
Plynulá hratelnost
Grafické zpracování
Souboje s bossy
Psychokineze
Nudné vedlejší úkoly
Repetitivní prostředí
Občas zdlouhavé příběhové pasáže
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz