Hrej.cz Článek

Recenze Rival 3 Wireless, kompaktní myšky pro cestovatele

Radek Raudenský

Radek Raudenský

14. 6. 2021 09:55

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED A SOFTWARE 2. FUNKCE, ZÁVĚR

SteelSeries vyšlo naproti i těm, kteří nepotřebují lehké a barevné myšky, ale co nejjednodušší řešení. Jak dopadl tento vstup?

Reklama
Reklama

To jsou tu pořád nějaké svítící myši, lehké myši, ultrarychlé myši, bezdrátové myši s baterií – ale co když chcete něco velmi jednoduchého, ale přesto funkčního a vhodného pro všechno – práci, brouzdání po internetu a hraní her. Právě s takovým hlodavcem vyrukoval výrobce Steelseries, a to ve formě Rival 3 Wireless – malé jednoduché herní myšky, která je nejen bezdrátová, ale dokonce využívá klasické baterky.

BALENÍ A VZHLED

Stejně jako celá myška je i samotné balení velice jednoduché. V krabičce naleznete pouze návod, samotnou Rival 3 a baterky. Předem musíme říct, že přiložené baterky toho, jako obvykle, moc nevydrží a určitě je potřeba mít připravené další. Baterky se do myšky vkládají přes vyndavací záda, velkou výhodou je to, že tento kousek dokáže plnohodnotně fungovat i s pouhou jednou baterkou. Jakmile otevřete vnitřek pro uložení akumulátorů, naleznete i USB dongle pro bezdrátové připojení.

Recenze Rival 3 Wireless, kompaktní myšky pro cestovatele

Myš je o poznání menší než jiné herní nástroje a nasedává tak na styl pracovních myší. Udržuje si tím nejen kompaktnost pro přenášení, ale také vyšší hmotnost – už tak totiž Rival 3 s baterkami váží přes 100 gramů. Co se samotného vzhledu týče, jedná se o velice jednoduché provedení. Nikde nenajdete žádné přebytečné plastové elementy, které by zbytečně zvyšovaly hmotnost, pro správný herní „feel“ ale přeci jen existuje podsvětlené místo, a to kolečko.

Bohužel myška nemá pogumované boky, vzhledem k velikosti, kdy se celé tělo vejde do ruky, to ale není velký problém. Samozřejmostí jsou pak dvě boční tlačítka a jedno dodatečné tlačítko na hřbetu pro změnu citlivosti.

SOFTWARE

Správná herní myš musí samozřejmě mít i svůj dedikovaný software, Steelseries nevyjímaje. Díky širokému portfoliu periférií se opět setkáváme se společným programem Steelseries GG, který schraňuje všechny případné produkty z rodiny “železných sérií”. I když na první pohled vypadá software velice efektně a bohatě, samotná konfigurace výrobků působí trochu jako ze staré školy, což je trochu škoda. Nic to ale nemění na tom, že zde najdete všechno potřebné nastavení, a to včetně softwarových pomůcek jako je angle snapping – ten softwarově udržuje myš v jedné rovině. Na maximální nastavení je to opravdu extrém, pro hráče stříleček jde ale o velmi dobrou pomůcku. 

Recenze Rival 3 Wireless, kompaktní myšky pro cestovatele
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz